GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

21
Ağu

1’ inci ORDU KOMUTANI ORG. HASAN IĞSIZ’I ZİYARET

Written by selyus. Posted in ETKİNLİKLER ve DUYURULAR

23 Kasım 2009 Pazartesi günü Dernek Kurucu kurulumuzdan, yönetim kurulumuzdan üyeler ve gönüllü temsilcilerimizle Güneydoğu Gazisi evlatlarım; Gazi Hüseyin Özlük, Gazi Erkan İnağ ve Eşi Yasemin İnağ, Gazi Fatih Düdükçü, Gazi Bekir Cenan ile Selimiye 1’inci ordu komutanlığından Saygıdeğer Org. Hasan Iğsız Paşamızı ziyaret etmenin onurunu taşıdık. Kendilerine İstanbul’a hoş geldiniz diyerek Vatanımız için hizmetleri, derneğimize gösterdikleri ulvi desteklerden dolayı plaketimizi ve minnetlerimizi…

 

                   23 Kasım 2009 Pazartesi günü Dernek Kurucu kurulumuzdan, yönetim kurulumuzdan üyeler ve gönüllü temsilcilerimizle Güneydoğu Gazisi evlatlarım; Gazi Hüseyin Özlük, Gazi Erkan İnağ ve Eşi Yasemin İnağ, Gazi Fatih Düdükçü, Gazi Bekir Cenan ile Selimiye 1’inci ordu komutanlığından Saygıdeğer Org. Hasan Iğsız Paşamızı ziyaret etmenin onurunu taşıdık. Kendilerine İstanbul’a hoş geldiniz diyerek Vatanımız için hizmetleri, derneğimize gösterdikleri ulvi desteklerden dolayı plaketimizi ve minnetlerimizi, kuruluşumuzdan bu güne kadar olan çalışmalarımızı, tüzüğümüzü, Derneğin projelerini ve Gazilerimizin isteklerini içeren dosyamızı  arzettik.

  Ordu komutanlığındaki karşılanışımız, nizamiyeden komutanımızın makamına kadar muhteşem bir saygıyı sevgiyi ve disiplini içeriyordu. Komutanlık girişinde ise, kurmay başkanımız Tümg. Muharrem Yavaş Paşamızın ve tüm görevli 1’inci Ordu TSK.mensupları ile karşılamaları bizleri son derece gururlandırdı ve yüreklendirdi. Gördük ki birlik, beraberliğin, duygudaşlığın, dayanışmanın temsilcisi, sözcüsü, iyi yürekli, merhametli, misafirperver mükemmel bir kişiliğe sahip Org. Hasan Iğsız Paşam ve birlikte çalıştığı TSK. Mensupları, İstanbul’da bizim gibi gönlünü, emeğini, sevgisini ülkesinin yararına Gazi evlatlarına yoğunlaştıran bir sivil toplum kuruluşuna desteklerini esirgemeyeceklerini ifadeleri bizlere ayrıca mutluluk, gurur ve onur verdi.

    Orgeneral Hasan Iğsız Paşa’mın şahsıma vermiş olduğu 1’ inci Ordu Komutanlığı plaketi unutamayacağım bir armağandır. Komutanlığın verdiği çay ikramı ise çok zarifti. Kendi selametini, kendi saadetini, memleketin ve milletin saadet ve selameti için feda eden vatan evlatları Gazilerimize ve ayrıca Derneğimizin her bir mensubumuza verilen nazik hediyeler bizleri çok duygulandırdı ve memnun etti.Komutanımızın Gazi evlatlarımızı ayrı ayrı dinleyerek  her zaman Gazilerin ve Şehit ailelerinin yanlarında olduklarını ve bundan sonra da daima her vesile ile beraber olacağımızı ve yaptığımız çalışmalarda da komutanımızın; ‘‘ Yanınızda olacağız’’ ifadesi bizlerin çalışmalarına ışık tutacak ve bizleri daha çok çalışmaya teşvik edecek mahiyetteydi.Ziyaretin sonunda toplu hatıra fotoğraflarının çekimi ile biten ziyaretimizin son bölümünde tekrar aramıza katılan ayrıca bizlerle hatıra fotoğrafı çektiren, bizleri uğurlayan 1’ inci Ordu Komutanı Kurmay Başkanı Tümgeneral Muharrem Yavaş Paşamıza da yakın ilgilerinden dolayı sonsuz teşekkürlerimizi arzediyoruz.

  Birlik, beraberlik içersinde ulusal bütünlüğümüzü koruyup, kollayarak acımızla, onurumuzla, hüznümüzle, vakarımızla ülkemizin huzura, mutluluğa kavuşması, evlatlarımızın acılarının bir nebzede olsa dinmesi için; bizler ülkemiz için ne görev verilse yapmaya hazırız sözü vererek Orgeneral Hasan Iğsız Paşamıza ve eşi Saygıdeğer Ayşe Iğsız hanımefendiye iletilmek üzere kendini en yakın zamanda konutunda ziyaret edeceğimizi belirterek iyi bayram dileklerimizle vedalaştık. 

Yürekten teşekkürlerimiz ve saygılarımızla.

Güç Birliğine İlk Adım Derneği;
Genel Başkan
Zeynep Nazan Soyer

Trackback from your site.