GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

26
Mar

10 KASIM

Written by selyus. Posted in ANLAMLI GÜNLER

10 KASIM

Takvimlerin siyah hatta simsiyah yaprağı 10 KASIM, yine geldin, gelişinin günler öncesinden başladın bu defa içimi sızlatmaya…Bu nasıl bir acıdır, nasıl bir yaradır, nasıl bir boşluktur ki; her geçen gün hatta yaşımın ilerlediği her bir yeni yılda daha da derinden hissettiriyorsun kendini.Belki sıradan bir günsün tıpkı diğerleri gibi… Nede olsa bir sebeple günleri bizler adlandırıp özelleştirmedik mi? Sevgililer Günü, Anneler Günü, Dünya Barış Günü, Sigarayı Bırakma Günü vb. gibi. Bir kısır döngünün dönüp dolaşıp geldiği ve zamanın durduğu o an yani 09:05, KEŞKE her şeyi geri almak, zamanı durdurmak mümkün olsaydı da hiç yaşamasaydık, kaybetmeseydik SARI SAÇLI, MAVİ GÖZLÜ O DEVİ…

SEVGİLİ ATAM, ULU ÖNDERİMİZ… Mekânın cennet olsun ve rahat uyu ebedi istirahatgahında… Sana ve seni dünyaya getiren o mübarek insanlara da ne kadar minnet duysak azdır. Sadece sizlere değil, sizlerle birlikte yola çıkan, çıktığı yolda, bu vatan uğruna canını hiç gözünü kırpmadan veren şehitlerimize de minnettarız. Sizler ki; bir döneme, tarihe damga vurdunuz, hepinizin ruhu şad olsun. Sizler sayesinde bugünlere geldik, başımız dik, alnımız ak yaşıyoruz.

Her ne kadar şimdilerde kıymetinizi bilemeyen, hatta öylesine kutsal bir mücadeleyi savsata olarak yorumlayan, sizler olmasaydınız belki bir kimlikleri bile olmayacaktı ama buna rağmen sizlere dil uzatan yobazlar barınıyorsa da içimizde sizler her zaman yüreğimizde ve benliğimizdesiniz.

Bizler; var olduğumuz, bir olduğumuz, diri olduğumuz sürece bu gerçekler değiştirilemeyecek, yaşken eğilemeyen ağaçların dallarında esen rüzgâr olmayacaksınız. Cumhuriyet çocuğu olan bizler böylesine kutsal bir görevi son nefesimize kadar savunup, sizlere lâyık gençler olacağımıza SÖZ VERİYORUZ. Çünkü; SİZLERE BORÇLUYUZ.

Filiz DOĞAN
GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ
GENÇLİK KOMİTESİ

Trackback from your site.