GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

08
Kas

13 EYLÜL GBİAD İFTAR YEMEĞİ

Written by selyus. Posted in ANLAMLI GÜNLER

GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ'NİN GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ
Gönlümüzün ortak diliyle oluşturduğumuz, emeğin, sevginin, fedakârlığın eseri olan Güç Birliğine ilk Adım DerneğimizinGeleneksel iftar Yemeğini 13 Eylül'de Harbiye Askeri Müze'de yapmıştık. Bu yazıyı ve teşekkürlerimizi internet sitesinde yayınlamayı biraz geciktirdik. Zira bugüne kadar etkinliğin telefonlarla, ziyaretlerle, mesajlar ve iletilerle tüm katılımcıların ortak düşüncelerinin bizlere ulaşması neticesini beklemenin isabetli olacağı idi. Gerçekten çok harikaydı, muazzamdı söylemi gelen konukların samimi düşünceleri idi. İstanbul valimiz Muammer Güler'in saygıdeğer eşi Neval Hanımefendi bu organizasyonu himaye ettiği için çok mutluydu, zira etkinliğin başından sonuna ilgi ile izledi ve memnuniyetini mikrofondan çok anlamlı bir biçimde duyurdu. Güç Birliğine ilk Adım Derneği yönetimi ve şahsen kendisine teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

Genelkurmay Başkanlığı'na olan müracaatımız, neticesinde söz konusu etkinliğimiz için, Askeri Müze ve Kültür Sitesi için, 30 Ağustos Zafer Salonu ve Büyük iç Bahçe Mekânlar derneğimize ücretsiz olarak tahsis edildi. Genelkurmay tüm değerli mensuplarına teşekkürlerimizi, minnetlerimizi arz ediyoruz. Ayrıca yakın ilgilerine mazhar olduğumuz 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ergin Saygun ve eşleri değerli Hanımefendi Nermin Saygun'a teşekkürlerimizi arz ederiz. yakın ilgilerine mazhar olduğumuz Askeri Müze ve Kültür Sitesi komutanı Ahmet Tekin Albay'a, kısım amiri fedakar Burhanettin Dede Yarbay'a ve tüm mensuplarına, iftar yemeğini, bahçe dekorasyonunu en ince teferruatına kadar ilgiyle ve çok büyük özveriyle hazırlayan ve memleketimizin çeşitli illerinden gelen yiğit evlatlarımız gazilerimizi ağırlayan Harbiye Ordu Evi Müdürü Cihangir Naldöken Albayımıza şükranlarımızı, minnetlerimizi arz ediyoruz. Ayrıca Harbiye Ordu Evi Kısım Amiri fedakar Asutay Binbaşıya sonsuz teşekkürler..
TRT Genel Müdürü Sayın İbrahim Şahin Beyefendiye, TRT Müzik Dairesi Başkanı Deniz Çakmakoğlu'na, TRT Haber Dairesi Başkanı Ahmet Çavuşoğlu'na bu etkinlik için başvurduğumuzda gösterdikleri ilgiye ve değerli katkılarına teşekkürü borç biliyoruz. TRT Genel Müdürlüğü'ne ses, saz sanatçıları başvurumuza iki değerli ses sanatçısı olan Alp Arslan Bey ve Çiğdem Yarkın Hanımefendi harika sesleri ve kişilikleri ile etkinliğe çok büyük renk kattılar, gazilerimiz ve katılımcılarımız sanatçılarımıza çok büyük bir sevgi ile eşlik ettiler. Gazi Hüseyin son yazdığı kitabı kendilerine armağan etti. ücret almadan gönüllü olarak bizleri onurlandıran ses ve saz topluluğuna, bu değerli katkıyı sunan, kendilerini makamlarında da ziyaret ettiğim ve ilgilerine mazhar olduğum TRT İstanbul Televizyon Müdürü Ömer Erdem Bey'e, TRT İstanbul Radyo Müdürü Ahmet Akçakaya Bey'e, TRT İstanbul Haber Merkezi Müdürü Server Gözüaçık Bey'e, TRT İstanbul Radyo TSM Müdürü Faruk Salgar Bey'e teşekkürlerimizi, minnetlerimizi arz ederiz.
Tüm etkinliklerimizde desteğini hiçbir zaman esirgemeyen kurucu üyemiz E. Ömer Keçecigil Paşa bizleri Aydın Üniversitesi Genel Sekreteri E. Tuğgeneral Fehmi Büyükbayram ile tanıştırdı. Böylece etkinliğin yaz boyunca devam edecek çalışmaları mayıs ayında başlamış oldu. Aydın Üniversitesi ile güç birliği yapılarak Moda ve Tasarım Program BaşkanıNihal Bolkol Hocanın yetiştirdiği öğrencilerin kıyafetleri, kurucu üyemiz ünlü modacı Hanife Çetiner'in özel kolleksiyonu defilesi hayranlıkla izleyen gönül dostlarımızın takdirlerine mazhar oldu. Bizi dışarda temsil eden ünlü modacı iyiliksever Atıl Kutoğlu Bey'in derneğimize bağışladığı özel kreasyonuaçık arttırmaya çıktı. Ünlü koreograf iyi kalpli, güzel insan Öner Evez her iki defileyi de bir orkestra şefi gibi harika bir ses ve ışık düzeni içinde organizasyonuna bağlı güzel kalpli milli manken Tülin Şahin başta olmak üzere milli mankenlerimizle birlikte Yakup Biçer'in koordinatörlüğünde hiçbir ücret talep etmeksizin muazzam bir defile ortaya koydular. Çok büyük teşekkürler sunuyoruz. Bu organizasyonda yine hiçbir ücret talep etmeyen yıllardır kuaförüm olan Vedat kuaföre, ekibine ve makyözü Duygu'ya sonsuz teşekkürler..
İç bahçe ses ve ışık düzenini tanzim eden ve emeklerini, dostluklarını esirgemeyen ve bunun için olur müsadesi veren Kadıköy Belediye Başkanı Sayın Av. Selami öztürk'e ve bu emekçilerine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Gecenin takdimcisi, kadim dost, fedakar kişilik TRT mensubu spiker Ömer Ersöz'e tüm emekleri için çok teşekkür ediyoruz. bu organizasyonda beni yalnız bırakmayan profesyonel ama amatör ruh taşıyan ECCO Organizasyon mensupları Damla Özmen, Evren Bölek, Ahmet Capan, Tamer Yalcın, şoför Ali İhsan ve muhasebeci Seda'ya gayretli ve özverili çalışmalarından, gençlik komitesinden Boğaziçii Dijital'in sahibiGökhan Kuşkucu başta olmak üzere İlkay,dis hekimi Cengiz Akgün, İpek Demircioğlu, Filiz Doğan,Zehra Arık, Süreyya Talkayan, Ezgi Akkan, Duygu Akcay ve Sedef Topuz'a gönüllü çalışmalarından, güzel kalplerinden dolayı teşekkürler..
Etkinliğin çalışmaları, yaz aylarına rastladığı için; son dönemde, kısa bir zaman dilimi de çalışmalarımızda bizi yalnız bırakmayan gönüllü arkadaşlarımıza, özellikle, Eczacı Semra Öncü’ye, Gül Atmaca’ya, Aysen Üstünel’le, Asuman Demircioğlu’na; davetiyelerin satışlarında etkin görev yapan; Gülten Yazıcı, Aysen Üstünel, Gülşen Yazıcı, Atiye Mutlu, Aysel San, Nevin Banyocu, Alzheimer Vakfı’na, Çınar Halı’ya ( o güzel halı sergisi için)
Etkinliğin çekim ve fotoğraf görevlerini her zaman ücret talep etmeden gönüllü sürdüren Star Digital sahibi Adil Özgen ekibi Erkan ve Sevhan evlatlara sonsuz teşekkürler.
Gazilerimize etkinliğe geliş ve dönüşlerinde otobüs tahsis eden Efa Tur sahipleri Adnan ve Beyhan Karakaş’a sonsuz teşekkürler.
İftar yemeğindeki tüm içecekleri karşılayan Coca-cola İçecek Grubuna sonsuz teşekkürler.
Defiledeki kıyafetlerin İzmir’den İstanbul’a taşınmasındaki değerli katkısından dolayı Dev Ajans sahibi Erhan Gölbey’e şükran borçluyuz.
Değerli katkılarından dolayı Efes Pilsen Grubuna sosuz teşekkürler.
Balsu Gıda’ya bağışlarından dolayı sonsuz teşekkürler.
Derneğin kuruluşundan itibaren tüzüğümüzün dizaynını, derneğin logosunu, internet sitemizin kuruluşunu yapan tüm yazılmış olan yazılarımızı internet sitemizde yayınlayan, kuruluşumuzdan bugüne kadar bizi yalnız bırakmayan başta Gökhan Kuşkucu’ya ve sahibi olduğu Boğaziçi Digital’in tüm çalışanlarına sonsuz teşekkürler.
Kemal Koçak ve ailesi Gazi Göksel Gümüş’e scooter alarak Antakya’ya gönderdiler, Gazi Göksel sevincini, mutluluğunu, minnetlerini etkinlikte ve internet sitemizde ifade etti derneğimiz de Koçak Ailesi’ne teşekkürlerini sunuyor.
MVM Medikal’e teşekkürler..
Etkinliğin sonunda etkinlik boyunca çok başarılı bir performans gösteren etkinliğimizde emeği geçen şahsiyetlere ve bağışçılarımıza ve değerli kurum mensuplarına plaketleri takdim edilerek teşekkürlerimizi arz ettik.
Adana’dan Gazi Murat CANER, eşi Fatoş, baldızı elif
Antakya’dan Gazi Göksel GÜMÜŞ, eşi Sultan, bebekleri Aslınaz, kayınvalide Meral GENÇ
İzmir’den Rafet Albay ve eşi
Ankara’dan Gazi Hüseyin ÖZLÜK, Gazi Savaş YÜCEL ve ablası Zeynep KÖŞKER, Gazi Bilal AKCAN, Gazi Mehmet ÇETİNKIRAN, Gazi Levent KARDEŞGİDEN
İstanbul’dan Gazi Fatih DÜDÜKÇÜ, Gazi Uğur YİĞİT, eşi Canan, oğlu Ataberkin, Gazi Salih SALMAN,eşi Mevhibe, oğlu Mutlucan, kızı Almina, Gazi Oktay KAYA, eşi Sevda, kızı Hilal ve Rabia, Gazi Yüksel YURTSAL, eşi Nagihan, Gazi Ergin ŞEN, eşi Müzeyyen, kızı Berfu ve Gülşah, Gazi Erkan İNAG, Gazi Erdal SUCU, Gazi Süleyman YILMAZ, Gazi Faruk BAŞTÜRK, Gazi Bayram KARABIYIK, Gazi Metin EREN, Gazi Özer NARİN, Gazi Ayhan, Gazi Çetin, Gazi Erman, Gazi Özer, Gazi Resul, Gazi Yılmaz
Gazileri temsilen çok anlamlı konuşmalar yapan Gazi Murat, Gazi Göksel ve Gazi Levent dinleyenler tarafından gözyaşları içinde dakikalarca alkışlandılar.
Mankenleri temsilen konuşan milli manken Tülin ŞAHİN, Gaziler için “bugün vazifemizi rahat yapıyorsak onların sayesinde” diye sürdürdüğü konuşmasında her zaman her etkinlikte gazilerimiz için göreve hazır olduklarını söyledi. Gazilerimizi de çok duygulandıran bu konuşmasıyla Tülin ŞAHİN de dakikalarca alkışlandı.
Etkinliğin sonunda bu geceyi yaşayanların takdiri, teşekkürü ve minnet ifade eden sözleri Güç Birliğine İlk Adım Derneği’nin gurur vesilesi oldu.

Saygılarımızla..

GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ
Genel Başkan
Zeynep Nazan SOYER

Trackback from your site.