GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

19
Eyl

14 EYLÜL 2009 TOPKAPI SARAYI İFTAR YEMEĞİ

Written by selyus. Posted in ETKİNLİKLER ve DUYURULAR

Geçmişte yaşananları anımsamak, unutmamak gerekir. Ne kadar geriye bakarsak o kadar ileriyi görebiliriz. Geçmişte yaşananları tarih anlatır.
Tarihçilerin duayeni Prof. Dr. İlber ORTAYLI Topkapı Sarayı’nda Güneydoğu Gazilerine, eşlerine, çocuklarına, GBİAD kurucular kurulu ve yönetim kurulumuza verdiği iftar yemeğinde; Tarihin uhrevi mekanında; toplumun geçmiş yaşamını koklayarak ve hissederek geçmişi kısa bir zaman diliminde de olsa bize anımsatan İlber Hocamıza teşekkürümüzü ve arz ediyoruz. 

           Geçmişte yaşananları anımsamak, unutmamak gerekir. Ne kadar geriye bakarsak o kadar ileriyi görebiliriz. Geçmişte yaşananları tarih anlatır. Tarihçilerin duayeni Prof. Dr. İlber ORTAYLI Topkapı Sarayı’nda Güneydoğu Gazilerine, eşlerine, çocuklarına, GBİAD kurucular kurulu ve yönetim kurulumuza verdiği iftar yemeğinde; Tarihin uhrevi mekanında; toplumun geçmiş yaşamını koklayarak ve hissederek geçmişi kısa bir zaman diliminde de olsa bize anımsatan İlber Hocamıza teşekkürümüzü ve arz ediyoruz. 

          İstanbul Vali Muavini, Kültür Müdürü,Marmara Grubu Vakfı Başkanı ve Eşi, Ortaylı Hocanın dostları,TSK mensubu (E) Org. Dr. H. Edip BAŞER ve Eşleri Hülya Hanımefendi ,kahraman Gazi evlatlarım, gelinlerim, torunlarım, kurucular kurulu , yönetim kurulumuz ve gençlik komitemiz Hocamızın muhteşem bir mekanda bizleri ayakta karşılayarak ,kucaklayarak Gazi evlatlarımızı bağrına basarak mükemmel bir organizasyonla ağırlamaları bizleri  son derece duygulandırdıİnsan ürettiği ölçüde değerdir. Kim neye sahipse onu diğer insanlarla paylaşmalıdır. Paylaşmak sevdiğiniz şeylerden vermektir. Sevdiğiniz şeyleri paylaştıkça seversiniz. ALLAH insanı hayırlara vesile kılıyorsa ne mutlu kendisine. Paylaşıyorsunuz, seviyor, seviliyorsunuz. Birlik beraberliğin, duygudaşlığın ve dayanışmanın temsilcisi, sözcüsü, iyi yürekli, merhametli, misafirperver siz mükemmel şahsiyet İlber Ortaylı Hocamın ve birlikte çalıştıkları Topkapı Sarayı Mensuplarının, İstanbul’da bizim gibi gönlünü, emeğini, sevgisini ülkesinin yararına yoğunlaştıran sivil toplum kuruluşuna desteklerini esirgemeyecekleri ifadeleri bizlere ayrıca mutluluk,gurur ve onur vermiştir. Kendisinin konuklara ve Gazi evlatlara hitaben yaptığı konuşmada TSK ‘ nın ulusun gönlündeki değerinin çok yüksek olduğunu geçmişten bugüne ve bugünde ulusumuzun ordusuna güveninin tam olduğunu ve ordunun halkın kalesi olduğu düşüncesinin  ifadesini taşıyan ve bizim bu andaki birlikteliğimiz, iyilik yapmak değil Gazi evlatlarımıza görevimizdir ve biz görevimizi bir nebze yerine getirebiliyorsak ne mutlu bize sözleri dakikalarca alkışlandı. Din görevlisi, mükemmel şahsiyet,hoca efendimizin çok güzel bir iftar duası ile gönlümüzü fetheden kişi yanıma kadar gelerek “Siz Gazilerin annesi Nazan ANNEYİ bize böyle bir geceyi yaşamaya sebeb olduğu için çok teşekkür ederim” diyerek, iki ellerini bana doğru uzatarak, şahsıma dualarını sundu. Bu duygu ve düşünceleri için kendisine çok teşekkür ediyorum. Adana ‘dan gelen Gazi Murat Caner o değerli ve çok kapsamlı konuşmasıyla gönülleri bir kere daha fethetti.

          Z.Nazan SOYER yaptığı teşekkür konuşmasıyla Konyalı Lokantası’nın o leziz ve harika bir özenle hazırlanmış iftar sofrası için Konyalı Lokantasına teşekkür belgesi verdi ve aynı zamanda İlber ORTAYLI hocaya teşekkür belgesi vererek,görme engelli Gazi Hüseyin ÖZLÜK evladının gönül gözüyle yaptığı bronz boyalı siber mermerik bayraklı Atatürk heykelini Prof . Dr. İlber ORTAYLI hocaya Gazi evladıyla beraber takdim ettiler.Saygıdeğer ORTAYLI Hoca gözyaşlarıyla ve bugüne kadar aldığı hediyelerin en anlamlısı olarak hediyeyi bağrına bastı.Gazi evlatlarımızı,gönüllülerimizi taşıyan,bizleri çok rahat bir şekilde Topkapı Sarayına götüren ve getiren I’inci  Ordu Komutanlığının tahsis ettiği Askeri araç sürücüsüne ve Uzman Çavuşuna da çok teşekkürler ederiz. Saygıdeğer Hocamız Gazi evlatlarımızı tekrar beklediğini ve Topkapı Sarayını gezdirmek istediğini ifade etmesi bizleri son derece sevindirdi.Saygıdeğer Prof.Dr.İlber Ortaylı Hocamıza  ve Topkapı Sarayı Değerli Çalışanlarına teşekkürlerimizle saygılarımızı ve sevgilerimizi arzediyoruz.

Güç Birliğine İlk Adım Derneği
Genel Başkan
Z.Nazan SOYER

Trackback from your site.