GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

05
Ara

15 KASIM 2014 – TİYATRO ETKİNLİĞİMİZ – LATİFE

Written by Yusuf SEL. Posted in ETKİNLİKLER ve DUYURULAR

GBİAD olarak 15 Kasım 2014 Cumartesi günü CKM’de düzenlediğimiz kültür sanat etkinliğinde buluştuk. Nezihe ARAZ’ın yazdığı, Hakan ALTINER’in yönettiği, “Latife – Mustafa Kemal ile Bin Gün” isimli oyunu, bu yıl “50. Sanat Yılını kutlayan” Tiyatro Sanatçısı Dilek TÜRKER oynadı.

Başkanımız Z. Nazan SOYER oyun başlamadan önce sahnede hazırlanan kürsüye, Gazilerimizin ve okuttuğumuz öğrencilerin taşıdığı Atatürk Portresi, Genelkurmay II. Başkanı Org. Yaşar Güler Paşamızın derneğimize hediyesi olan 8000 kişi tarafından Anıtkabir’de oluşturulan rekor Atatürk siluetinin yer aldığı fotoğraf ile geldi. Yaptığı konuşmasında, Tiyatronun bir yaşam biçimi olduğunu ve tiyatro sevgisinin mutlaka okul öncesi çocuklarına aşılanması gerektiğini vurguladı. Ayrıca “Bir ülkenin gelişmesi, sanatçıları ile ve sanatçılarına verilen değer ve destekle ölçülür.” cümlesiyle sanat ve sanatçıya verilmesi gereken önemi ifade etti.

Onca sorunun, çevre kirliliğinin, savaşlarının, çıkarcılığın yer aldığı dünyamızda sevgi, iyimserlik ve morale her zamankinden daha fazla gereksinimi olan Gazilerimizin, yakın dostlarımızın, akrabalarımızın, dernek mensuplarının bir nebze de olsa acılarını dindirmek ve moral bulmalarını sağlamak için bu etkinliği düzenlediğimizi söyleyen Başkanımız Zeynep Nazan SOYER’in konuşmasını bitirdikten sonra Avrasya Maratonu 2014 için İstanbul’a gelen Ankara ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen Gazilerimiz kendisine, ön tarafında “Ayyıldız”, arkasında “Mehmetçik Meçhul Asker ve Ayyıldız” işlemeli bir mont hediye ederek bizleri duygulandırdılar. Gazilerimizin de, gözlerimizi dolduran güzel ve anlamlı sözleri ile sahneden ayrılmalarının ardından oyun başladı.

Antrakta, Karaköy Güllüoğlu – Nadir GÜLLÜ Beyefendi ve Nuray GÜLLÜ Hanımefendinin ikramları tatlılar, Pelit Pastaneleri – Selahattin Ayan Beyefendi’nin gönderdiği kuru pastalar ve Coca Cola İçecek’in armağanı içecekler misafirlerimize ikram edildi. Kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Tüm salonun büyük ilgi ve heyecanla izlediği oyunun sonunda izleyiciler sanatçımızı ayakta alkışladı. Oyunun ardından plaket takdimine geçildi. Başkanımız Zeynep Nazan Soyer tarafından, Tiyatro Sanatçısı Dilek TÜRKER’e “50. Sanat Yılı Anısına” kristal bir şilt çiçeklerle birlikte takdim edildi.

Etkinliğimize maddi manevi desteklerini esirgemeyen gönüldaşlarımıza, dostlarımıza, akrabalarımıza ve emeği geçen tüm güzel kalpli insanlara teşekkürü bir borç biliyoruz. Var olsunlar.

Saygılarımızla,
GBİAD YÖNETİM KURULU

Fotoğraflar için

FOTOĞRAFLAR

{phocagallery view=category|categoryid=108}

Trackback from your site.