GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

21
Ağu

17 AĞUSTOS 2009 KOMUTA TESLİM TÖRENİ

Written by selyus. Posted in ETKİNLİKLER ve DUYURULAR

Ordu, Türk Ordusu!

İşte bütün milletin göğsünü itimat, gurur duygularıyla kabartan şanlı ad!

TBMM' nin ordusu, istilalar yapmak veya saltanatlar kurmak için, şunun bunun elinde ihtimas aleti olmaktan münezzehtir.

İnsanca ve müstakil yaşamaktan başka gayesi olmayan milletin aynı ideale bağlı ve yalnız onun emrine tabi ve sadık öz evlatlarından mürekkep muhterem ve kuvvetli bir heyettir…

1.'inci Ordu Komutanı Orgeneral ERGİN SAYGUN' un görevini, Orgeneral HASAN IĞSIZ' a devri münasebetiyle, 17 Ağustos 2009 Pazartesi günü, saat 11:00'de 1.inci Ordu Komutanlığındaki törende Gazi evlatlarım, gelinlerim vs ağabeyim Metin SOYER ile bulunmanın gururunu ve onurunu taşıdık.

Tören programı; başlangıçtan sonuna kadar disiplin içeren aynı zamanda samimi ve duygulu anlar yaşatan planlı ve programlı bir akış içindeydi.

Genelkurmay başkanımız Org. İlker BAŞBUĞ ve Saygıdeğer Sevil BAŞBUĞ Hanımefendinin, İstanbul Valisi Muammer Güler ve Saygıdeğer eşi Neval GÜLER Hanımefendinin, K.K.K. Org. Işık KOŞANERVE Saygıdeğer eşi Nurdan KOŞANER Hanımefendi, Org. Hasan IĞSIZ ve Saygıdeğer eşi Ayşe IĞSIZ Hanımefendi, Org. Ergin SAYGUN ve eşi Saygıdeğer Nermin SAYGUN hanımefendi, Org. Hasan AKSAY ve eşleri İclal AKSAY Hanımefendi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin değerli Komutanları, eşleri ve yakınlarının teşrifleri ile tören başladı. Org. Ergin SAYGUN Paşa'nın veda konuşması, kendilerinin izni ile ifade etmek isterim ki, insanlara örnek teşkil edecek ve ışık tutacak değerdeydi.

Org. Hasan IĞSIZ Paşa'nın konuşmaları da çok düzeyli, samimi, ümit ve moral verici, yapıcı mahiyetteydi K.K.K. Org. S.Işık KOŞANER Paşa'nın şilt takdimleri ve tebrikleri komutanların birlik ve beraberliğini sergileyen fotoğraf çekiminden sonra ikram bölümüne geçildi. Komuta kademesi komutanları ve saygıdeğer, vefakar ve cefakar eşler tüm konukların ellerini sıkarak hoş geldiniz dediler. Gazi evlatlarım, gelinlerim ağabeyim Metin SOYER ve bendeniz, başta Genelkurmay Başkanımız İlker BAŞBUĞ olmak üzere tüm komuta kademesindeki komutanlarımızın ve Saygıdeğer eşleri hanımefendilerin sıcak ve sevgi dolu yakın alakaları bizleri son derece gururlandırdı ve onurlandırdı.

Emekli olan saygıdeğer Paşamız Org. Ergin SAYGUN ve çok değerli eşleri Nermin SAYGUN hanımefendiye bundan sonraki yaşantılarında sağlıklı, sıhhatli, huzurlu günler dileklerimizle görevleri müddetince, gazi evlatlarıma ve ailelerine, derneğimizin tüm gönüllülerine, yönetim kadromuza ve şahsıma gösterdikleri yakın ilgi ve hassasiyetlerine, projelerimizi hayata geçirirken değerli katkılarına minnet ve şükranlarımızı
arz ediyoruz.

Saygıdeğer Org. Hasan IĞSIZ ve çok değerli eşleri Ayşe IĞSIZ hanımefendiye de 1'inci Ordu Komutanlığı' na atanmalarına hoş geldiniz diyor, vazifelerinde sağlık, sıhhat, huzur ve başarı dileklerimizi saygılarımızla kendilerine arz ediyoruz.

GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ
Genel Başkan
Zeynep Nazan SOYER

Trackback from your site.