GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

19
Eyl

19 EYLÜL 2014 GAZİLER GÜNÜ

Written by Yusuf SEL. Posted in ANLAMLI GÜNLER

TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi 19 Eylül 2014 Gaziler Günü Törenine ve Gazi evlatlarımızın ve Ankara Harley-Davidson Owners Group tarafından tertiplenen Geleneksel Ankara Gaziler Sürüşü’ne katılmak üzere GBİAD olarak İstanbul’dan Ankara’ya gitmek üzere hareket edildi. TSK Reh.ve Bkm.Mrk. Kom.Tuğg. Celalettin BACANLI tarafından hazırlanan tören programına katılmanın onurunu ve güzelliğini yaşarken “ Tarihimizin Canlı Tanıkları Gazilerimiz” isimli filmin gösterimi konuklara gözyaşları ile duygusal anlar yaşattı. Gaziler ve eşlerinin, ailelerinin el emeği göz nuru ile meydana getirmiş oldukları eserlerin sergilendiği alanın açılışı her türlü takdirin üzerindeydi. Spor salonu gösterileri, ikram ve Seymenlerin Gösterisi, Mehteran Bölüğü Konseri katılanlara coşkulu anlar yaşattı.

Uyum tesislerinde Gazilere ve konuklara verilen akşam yemeğinde TSK Reh. ve Bkm.Mrk.Bşk. değerli komutanı Tuğg. Celalettin BACANLI Paşanın şahsıma Gaziler Günü anısına verdiği plakete sonsuz teşekkürlerimi sunarken, bizler de Gazilerimize, ailelerine hizmet eden merkezin çalışkan iyi yürekli komutanına GBİAD plaketini Gazi evlatlarımız adına takdim etmenin gurunu yaşadık.

TSK Ankara ÖBM Bşk. P.Yb.H. Arif AKBOĞA‘nın “Gazilerin Annesi” sıfatıyla misafir etmesinden dolayı kendisine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.

Ertesi gün, 2008 yılından bu yana Gazi evlatlarımıza moral katan, onların farkında ve yanlarında olduklarını görsel olarak da ifade eden çeşitli şehirlerden gelen Ankara Harley-Davidson Owners Group’un fedakâr ve özverili mensuplarına evlatlarımız adına teşekkür belgesi vererek minnetlerimizi aktardık.

Gazi evlatlarımızın bu muhteşem görsel şölenin tüm çalışmalarında katkı sunmaları ve katılımcılara heyecanlı, coşkulu ve duygulu anlar yaşatmaları mutluluğumuzun bir kat daha artmasını sağladı.

Ayrıca, Korg. Necati ÖZBAHADIR, Tuğg. Faruk ALPAYDIN, Alb. Kevser OFLUOĞLU, Alb. Nilüfer AKBOĞA, Reh.Mrk.Skr. Sabahat hanım ve Gazi evlatlar, aileleri ve torunlarımız ile uzun bir aradan sonra tekrar kavuşmanın, özlem gidermenin bir araya gelmenin sevincini yaşadık.

Güç Birliğine İlk Adım Derneği
Kurucular Kurulu ve
Yönetim Kurulu adına
Başkan
Zeynep Nazan SOYER

FOTOĞRAFLAR

{phocagallery view=category|categoryid=102}

Trackback from your site.