GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

18
May

19 MAYIS 1919 ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

Written by selyus. Posted in ANLAMLI GÜNLER

95 yıl önce bugün (19 Mayıs 1919) ATATÜRK, Samsun’a çıkmıştı. Bu olay, Türk ve cihan tarihi bakımından çok önemlidir. ATATÜRK, düşmanlarımızın parçalamak istedikleri vatanı kurtarmak için silaha sarılarak savaşa katılan memleket evlatlarını bir araya toplamış, büyük ve kahraman Türk milletinin esir yaşayamıyacağını bütün cihana haykırmıştı. Sonunda, sözünü yerine getirmiş,Türk ordularını zafere ulaştırmış, düşmanı denize dökmüş, özgür ve bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti kurmuştur.
Bugün Gençlik ve Spor Bayramı’dır, kutlu olsun. Özlemle, minnetle, saygı ve sevgi ile andığımız yüce ATATÜRK diyor ki;

“Tarihi yaşadığımız gibi yazdık; ama geleceği Cumhuriyete inananlara, koruyanlara ve yaşatanlara emanet etmek lâzımdır.”
“Ordumuz, Türk topraklarının ve Türkiye idealini tahakkuk ettirmek için sarf etmekte olduğumuz sistemli çalışmaların yenilmesi imkânsız teminatıdır.”

Sevgili Gençler;

Gençlik bir kitabın çeşitli bölümlerinden biri gibidir. Onu anlamak için mutlaka okumak gerekir. Gençlik, insanın hayatında bir kere parlayan yıldıza benzer, yeteneklerinizi gençlik yıllarında geliştirmeniz gerekir. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün gençlere emaneti olan 19 Mayıs Bayramınız Kutlu Olsun.

GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ
Genel Başkan
Zeynep Nazan SOYER

Trackback from your site.