GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

25
Ağu

23 AĞUSTOS 2010 1’İNCİ ORDU KOMUTA DEVİR TESLİM TÖRENİ

Written by selyus. Posted in ETKİNLİKLER ve DUYURULAR

 

1’inci Ordu Komutanı Orgeneral Hasan IĞSIZ’ın görevini, Orgeneral Hayri KIVRIKOĞLU’na devri münasebetiyle, 23 Ağustos 2010 Pazartesi günü, saat 11:00’de Selimiye’deki 1’inci Ordu Komutanlığı bahçesinde  yapılan törende Başkan Yardımcısı Atiye MUTLU ile bulunmanın gururunu ve onurunu taşıdık.

Tören programı; başlangıçtan sonuna kadar disiplin içeren aynı zamanda samimi ve duygulu anlar yaşatan planlı ve programlı bir akış içindeydi.

 

1’inci Ordu Komutanı Orgeneral Hasan IĞSIZ’ın görevini, Orgeneral Hayri KIVRIKOĞLU’na devri münasebetiyle, 23 Ağustos 2010 Pazartesi günü, saat 11:00’de Selimiye’deki 1’inci Ordu Komutanlığı bahçesinde  yapılan törende Başkan Yardımcısı Atiye MUTLU ile bulunmanın gururunu ve onurunu taşıdık.

Tören programı; başlangıçtan sonuna kadar disiplin içeren aynı zamanda samimi ve duygulu anlar yaşatan planlı ve programlı bir akış içindeydi.Türk Silahlı Kuvvetlerinin değerli Komutanları, eşleri ve yakınlarının teşrifleri ile tören başladı. İstiklal Marş’ımız,  komutanların emeklilik ve atama kararnameleri, Gnkur. Bşk. Org. İlker BAŞBUĞ’un kutlama mesajı ve Org. Hasan IĞSIZ ve Org. Hayri KIVRIKOĞLU’nun özgeçmişleri okundu.

 

Org. Hasan IĞSIZ Paşa’nın  veda konuşması, ilkeli ve herkese örnek teşkil edecek nitelikte anlamlı ve duygu yüklüydü. Org. Hayri KIVRIKOĞLU Paşa’nın konuşmaları da çok düzeyli, samimi, ümit ve moral verici, yapıcı mahiyetteydi. Or. K.lığı Forsu gönderden indirildi ve Org. Hayri KIVRIKOĞLU’na takıldı. Orgeneral Hayri KIVRIKOĞLU tarafından Ordu K.lığı Forsu ve Hizmet Anısı Org. Hasan IĞSIZ’a takdim edildi. Devir Teslim Tekmili ve Ordu Komutanlığı Forsu göndere çekildi. K.K.K. Org. Işık KOŞANER tarafından K.K.K.lığı hizmet anısı Org. Hasan IĞSIZ’a verildi ve  komutanların birlik ve beraberliğini sergileyen fotoğraf çekiminden sonra ikram bölümüne geçildi. Komuta kademesi komutanları ve saygıdeğer, vefakar ve cefakar eşleri tüm konukların ellerini sıkarak hoş geldiniz dediler. Tüm komuta kademesindeki komutanlarımızın ve Saygıdeğer eşleri hanımefendilerin ve özellikle 1’inci Ordu Kurmay Başkanı Tümg. Muharrem YAVAŞ Paşa’nın ve Sayın eşlerinin sıcak ve sevgi dolu yakın alakaları bizleri son derece gururlandırdı ve onurlandırdı.

Emekli olan saygıdeğer Paşamız Org. Hasan IĞSIZ ve çok değerli eşleri Ayşe IĞSIZ hanımefendiye bundan sonraki yaşamlarında sağlıklı, sıhhatli, huzurlu günler dileklerimizle görevleri müddetince, gazi evlatlarıma ve ailelerine, derneğimizin tüm gönüllülerine, yönetim kadromuza ve şahsıma gösterdikleri yakın ilgiye ve değerli katkılarına minnet ve şükranlarımızı arz ediyoruz.

Saygıdeğer Org. Hayri KIVRIKOĞLU ve çok değerli eşleri Hale KIVRIKOĞLU hanımefendiye de 1’inci Ordu Komutanlığı’ na atanmalarına hoş geldiniz diyor, vazifelerinde sağlık, sıhhat, huzur ve başarı dileklerimizi saygılarımızla kendilerine arz ediyor.

 

Zeynep Nazan SOYER

Genel Başkan

GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ

 

Trackback from your site.