GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

28
Ağu

30 AĞUSTOS ZAFER HAFTASI KUTLU OLSUN

Written by selyus. Posted in ANLAMLI GÜNLER

87 yıl önce bugün (30 Ağustos 1922) BaşkomutanlıkMeydan savaşını kazanmıştık. 26 Ağustos'da başlayan ve süratle yayılan, Büyük Türk Taaruzu neticesinde vukua gelen bu meydan savaşında Yunan orduları yere serilmişti. Bunun üzerine Başkumandan Gazi Mustafa Kemal Paşa “Ordular, İlk hedefiniz, Akdeniz’dir, İleri” emrini vermiş, kahraman süvarilerimiz İzmir yolunu tutmuşlardı. Artık her an vatanın bir köşesi istiladan kurtuluyordu. Bir sel gibi akan ordumuz 9 Eylül de İzmir'e varmış ve buradan düşmanı denize dökmüştü. Bugünkü hür ve müstakil Türkiye, o günkü şanlı parlak zaferin bir eseridir.

TORUNLARIMIZ VE BÜTÜN CİHAN, TÜRK ORDUSUNU VE BU ORDUYU İÇİNDEN ÇIKARAN TÜRK ULUSUNU, ELBETTE BÜYÜK BİR SAYGIYLA ANACAK VE TAKDİR EDECEKTİR. GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.

ULUSAL BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜN KORUNMASI, VATANSEVERLİK VE HOŞGÖRÜ DUYGUMUZUN SONSUZA KADAR GÜÇLENEREK DEVAM ETMESİNİ DİLER,TÜRK ASKERİNE SONSUZ MİNNETLERİMİ, ŞÜKRANLARIMI SUNAR, ŞEHİTLERİMİZE RAHMET, GAZİ EVLATLARIMIZA SAĞLIK SIHHAT VE TÜM TSK MENSUPLARINAVEULUSUMUZAEN İYİ DİLEKLERİMLE 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI KUTLARIM. SAYGILARIMLA.

GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ
Genel Başkan
Zeynep Nazan SOYER

Trackback from your site.