GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

13
May

7. ULUSAL ECZACILIK FUARINDAYDIK!…

Written by selyus. Posted in ETKİNLİKLER ve DUYURULAR

02 – 04 MAYIS’TA
LÜTFİ KIRDAR KONGRE VE SERGİ SARAYI’NDA
7. ULUSAL ECZACILIK FUARINDAYDIK !…
Kurucu üyemiz İzmirli Ünlü Modacı Hanife Çetiner, dostlarımın fuarından size yer ayırttırıyorum dediği zaman doğrusu Eczacılık Fuarında ne gibi bir duruşumuz olur ve ne yapabiliriz tereddüdü geçirmiştik. Lâkin dostlarımızın ve gönüllülerimizin ikna sözleri ve yardımları ile ivedilikle hazırlandık. Derneğimiz ilk defa bir fuara katılıyordu. Afişlerimizi ve broşürlerimizi Aydın Üniversitesi Genel Sekreteri E. Tuğgeneral H. Fehmi Büyükbayram Paşamız tab ettirdi, bu güzel afişleri hazırlayan Cenk Beye ve Paşama teşekkürü borç biliriz.
Bayrağımız, flamamız, rozetlerimiz ve Güneydoğu Gazimin Savaş Yücel’in Kan Çiçekleri kitabı, derneğimize bağışlanan Nermin Tan Hanımefendinin şiir kitabı ile bize ayrılan 120 nolu stantta yerimizi aldık.

Açılış, konferans salonunda yapıldı. Fuar boyunca, organizasyonu yapan Dev Fuarcılık Başkanı Erhan Gölbey ve yardımcısı Ahsen Hanımı tanımanın onurunu taşıdık. Başkan Erhan Beyin “ Gazilerimize olan borcumuzu ödemek adına yaptığınız görevin çok değerli olduğunu bundan sonra her zaman yanınızdayız ” sözleri bizleri çok memnun ve mütehassıs etti. Üç gün süren fuar çok renkli, çok düzeyli ve sıcak diyalogların yaşandığı harika bir platformdu.
Katılımcılar standımızı bizzat ziyaret ederek derneğimizin görev anlayışına hayranlıklarını ve takdirlerini ilettiler.
Eczacıbaşı Bölge Yöneticisi Fatih Sarıbaş Beyefendi standımızı ağabeyi beyefendi ile ziyaret ettiler, Gazi Savaş’ın kitabını aldılar; gerek şahsen, gerek bölge arkadaşları ile etkinliklerimizi destekleyeceklerini ifade ettiler. Çalışkan, duyarlı, merhametli bir kişilik sergileyen Fatih Beye ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederiz.
Yıllardır ailemizin eczacısı olan Levent Ergani standımızı ziyaret etti. Yıllardır çalışmalarımız izleyen Levent Beyin yaptığı bağış hepimizi çok duygulandırdı.
Karşı komşu standımız Altay – Sibirya doğal ürünleri temsilcilerinin Sibirya Çam Fıstığı Yağı tanıtımını ilgiyle izledik. Hediye ettikleri bu mucize yağı kullanıyoruz ve çok memnunuz. Teşekkürlerimizle kendilerine selam ve sevgi gönderiyoruz. Yan komşumuz Ege Orman Vakfı Temsilcisi Orman Yüksek Mühendisi Yasemen Bilgili’den yaptığımız her alışverişin bir fidan dikilmesini ifade ettiğini öğrendik.
Dünya’nın ısındığı, tehlikenin şu ana kadar düşünüldüğünden çok daha yakın olduğunu, küresel ısınmanın kapımızda olduğunu, halen şansımızın olduğunu, gönüllü çalışarak birlikte fidanlar dikebileceğimizi öğrendik.
Gelecek kuşaklar; “orman yok” demesin diyorsanız, Ege Orman Vakfı ile iletişime geçip sizlerde bir fidan dikmelisiniz.
Standımızı ziyaret edip, Gazimizin kitabını alan katılımcılar: Asmer Ayak Sağlığı Bakımı Güzellik Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti.den Tunç Çelik Bey, Pla Osman Yücel Akay, Orega Magnetic Panties İç Giyim San. Tic. Ltd. Şti.den Yaşar Çelik, Milli Savunma Sanayi İlaç firmasından Albay Murat Bey, Rosense Mümessili Fatma Hanım, Yeditepe Üniversitesi Öznur Güven İşman, Yeditepe Üniversitesi Pharma 7 Ercan Delikanlı.
Üç gün hiç aksatmadan yer alan gönüldaşlarım Derneğimiz Muhasebe Müdürü Veysel Er, Diş Hekimi (Ana okuldan öğrencim) Cengiz Akgün, Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sayman Gül Atmaca, Yeni Üyemiz Ecz. Semra Öncü, Güneydoğu Gazimiz Savaş Yücel ve yeğeni Ayşegül.
Fuarın ilk günü gönüllümüz Aysen Üstünel Hanımefendi sabah saatlerinden akşam saatlerine kadar bizimle oldu. Standı dekore etmekle başlayıp akşam dönüşünü evlerimize kadar zahmetleriyle, getirdiği ikramlarıyla gönüldaşlığını mükemmel bir şekilde sergiledi. İkinci gün Genel Sekreterimiz Av. Nevin Hatipoğlu bizlerle idi. İlk gün ve üçüncü gün Genel Başkan Yardımcımız Dr. Cemile Kuşkucu bizlerle idi. Tüm stantları dolaşarak tanıdığı bu camiaya derneğimizin ulvi amaçlarını anlattı. Sanat Danışmanımız Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Süleyman Alnıtemiz de standımızı ziyaret etti.
Derneğimizin gönüllüleri olan akrabalarım Sema ve kızı Elif Ertuna standımızı ziyaret edip, Gazimizin imzalı kitabını aldılar. Birsen Başöz Hoca ve Eczacı arkadaşı yine Gazimizin kitabını alan gönüllülerimizdi. Dr. Cemile Hanımın arkadaşı Dr. Emine Hanım da standımızı ziyaret ettiler.
E. Korgeneral Ömer Paşam ve Sayın eşleri Bilge Keçecigil Hanımefendi Antalya’dan tebriklerini ve hayırlı olsun dileklerini ilettiler.
Ankara’dan Gazi Hüseyin Özlük, Sevgi Ergenekon, İzmir’den Hanife Çetiner, Çanakkale’den Rüveyde Hanım ve Yüksel Ergen, Adana’dan Gazi Murat Caner, Gülten Yazıcı, Atiye Mutlu, Melkinaz Ülünçer, Filiz Sabuncu, İlknur Mutlu da telefon ile arayarak kutladılar. Akrabalarım Ali, Asuman, Murat Ozan ziyarete geldiler.
Gençlik Komitemizden ve Asistanım Filiz, Star Dijital’den Adil Özgen’in biricik elemanları Seyhan’ı ve Erkan’ı getirip, fuardaki standımızı kameraya alarak fuar anılarımızı unutulmaz kıldı. Güzel kalpli Adil’e teşekkürlerimizle…
Gazi Yüksel evladım, her etkinlikte olduğu gibi yanı başımızda idi, anaokulumuzdan öğrencimiz şimdi ise Diş Hekimimiz Cengiz Akgün harika kişiliği, yardımseverliği ile Gençlik Komitemizi temsil etti. Yeditepe Üniversitesinden katılımcı arkadaşlarını (Onur Alp ve eşi Öznur’u) derneğimize üye kaydetti. İnanıyorum ki, bu harika gençler daha nice harika arkadaşlarını Derneğimize kazandıracaklar.
Muhasebemizi yürüten Derneğimizin çok sevilen büyüğü Veysel Er, bizlerle fuar heyecanını yaşadı.
Güneydoğu Gazisi evladım Savaş Yücel, “Biz Kınalı Bacaksızlar” kitabından sonra “Kan Çiçekleri” adlı kitabını yazdı. Savaş kitabının gelirini kendisi alıyor. Kitap ne kadar çok kişiye dağılırsa, bu konuda Dernek ne kadar çok vesile olursa o kadarda onur duyacaktır. Savaş’ın yeğeni Ayşegül de (ortaokul öğrencisi) ilk defa böyle bir sosyal aktivitenin içinde olmanın heyecanını, sevincini ve gururunu taşıdı. Savaş’ın ağabeyi Metin de arabası ile fuar kapanışında eşyalarımızın taşınmasına ve evlerimize bırakılmada yardımcı oldu, kendisine teşekkür ederiz.
Eczacı Semra Hanım, Dr. Cemile Hanımın Derneğimize kazandırdığı aklını yüreği ile birleştirmiş, merhametle ve iyilik yapmak için var gücüyle çalışan bir yeni üyemiz oldu. Tüm stantları; üç gün boyunca, yine çok vefalı ve fedakâr Yönetim Kurulu Üyemiz Genel Sayman Hamide Gül Atmaca ile beraber ziyaretler yaparak Derneğimizin ilkelerini, amaçlarını anlatarak katılımcıların dikkatlerini çekmeyi başardılar, kendilerine teşekkürü borç bilirim.
Okuttuğumuz kızlarımızdan Süreyya ve Gül Hanımın oğlu İlker’de genç yardımcılarımızdı.
Güç Birliğine İlk Adım Derneği olarak Dev Fuarcılık tarafından sektörün en önemli ulusal buluşma noktası olan 7. Ulusal Eczacılık Fuarına katılımlarımızdan dolayı teşekkür belgesi aldık, ayrıca fuar katalogunda da yer aldık.
Sonuç olarak; emeğin, sevginin, fedakârlığın eseri olan, iyilik yapmak ve faydalı olmak üzere yola çıkan derneğimiz kendisini geliştirerek ve yücelterek yoluna devam ediyor. Yolu açık ve ışıklı olsun…
Saygılarımla,
Güç Birliğine İlk Adım Derneği
Genel Başkanı
Zeynep Nazan SOYER

Trackback from your site.