GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

09
Eki

BİNGÖL’DE HAİN SALDIRI: 2 ŞEHİT

Written by Yusuf SEL. Posted in BAŞSAĞLIĞI

Ülkeyi savaş alanına çevirmek isteyen provokatörler Bingöl kent merkezinde İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker’e uzun namlulu silahlarla saldırdı. Ürker ağır yaralandı, yardımcısı ile bir başkomiser şehit oldu.

09.10.2014 Perşembe günü saat 21.15 sularında Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker ve emniyet müdür yardımcısı Atıf Şahin beraberindeki personeli ile Yenişehir Mahallesi Yeşim Sokak’ta emniyet-asayiş yoklaması maksadı ile yürüyüş halinde iken binek araçtan inen şahıslar tarafından uzun namlulu silahla saldırıya maruz kalmışlardır. Olayda ağır yaralanan Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ve Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu kaldırıldıkları Bingöl Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuş, ağır yaralanan İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker ile bacağından yaralanan Polis Memuru Uğur Adlı’nın ise tedavilerine Bingöl Devlet Hastanesinde devam edilmektedir.

Şehitlerimizin, her birinin kaybında ağlıyoruz, yüreğimiz acıyor. Türk Ulusu çok acılar çekti, Şehit aileleri acılarını içlerine gömdüler, Ulusun birlik ve beraberliği, bütünlüğü için sabır gösterdiler. Fakat herkes net bir biçimde görecektir ki, Ulusumuz kahırdan lütfu bulacaktır. Bir söz vardır, ‘Kadınları ağlatırken dikkatli olun, ALLAH gözyaşlarını sayar’ der. Yüce Allah’ımızın; şehitlerimizin annelerini ağlatanlara karşı cevabı çok ağır olacaktır.

Şehitlerimize ALLAH’tan rahmet niyaz eder, kederli ailelerine, silah arkadaşlarına, Polis Teşkilatına, milletimize başsağlığı ve sabırlar dileriz. Yaralı emniyet görevlilerimize de acil şifalar temenni ederiz.

GBİAD
Başkan
Zeynep Nazan SOYER

Trackback from your site.