GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

20
Tem

BUGÜN MÜBAREK RAMAZAN 1433 – KUTLU OLSUN

Written by selyus. Posted in ANLAMLI GÜNLER

Müminlerin en üstünü onların huyca en güzel olanıdır. Mümin, başkalarıyla uyuşur ve kendisi ile uyuşulur. Başkalarıyla uyuşmayan ve çatışan kimseden hayır yoktur. İslam dininde zarara uğramakta yok, zarara uğratmak da … Hz. Muhammed (sav)…

Müminlerin en üstünü onların huyca en güzel olanıdır. Mümin, başkalarıyla uyuşur ve kendisi ile uyuşulur. Başkalarıyla uyuşmayan ve çatışan kimseden hayır yoktur. İslam dininde zarara uğramakta yok, zarara uğratmak da … Hz. Muhammed (sav)

Sözlerin neticesi
Bir bayramdır her gecesi
Mübarek ramazan ayı
Cümle ayların yücesi.

Arapçada (Ramz), şiddetli sıcak demektir. Aylara isim konurken, şiddetli sıcaklara rastladığı için bu aya RAMAZAN denmiştir. Ramazana, mağfiret ayı, ibadet ayı, onbir ayın sultanı gibi Müslümanları mağfiret ve ibadete teşvik edici isimlerde takılmıştır. Kur’an-ı Kerim bu ayda nazil olmaya başladığı için Ramazan çok mukaddes bir aydır. Bu ayda oruç tutmak sağlıklı her Müslüman’a farzdır.

Ramazan ayının ; Aziz Türk Ulusuna, Şehit ailelerine, Gazi evlatlarımıza ve ailelerine Tüm GBİAD kurucu ve yönetim kurulu üyelerine GBİAD üyelerine ve gönül dostlarına iyiliklere, güzelliklere, bereketlere vesile olmasını ALLAH’TAN niyaz eder sağlıklı, sıhhatli, huzurlu kardeşlik ve barış içersinde geçmesini saygılarımla arz ederim.

GBİAD
Başkan
Zeynep Nazan SOYER

 

Trackback from your site.