GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

04
Eki

BURS’LARINIZI BEKLİYORUZ

Written by selyus. Posted in ETKİNLİKLER ve DUYURULAR

Hayatın güzellik ve mutluluğunu topluma sevgi ve hizmette arayan;
Sayın GBİAD Gönüllüleri,
‘Bir şahsın yaşadıkça memnun ve mutlu olması için, gerekli olan şey, kendisi için değil, kendinden sonra gelecekler için çalışmasıdır.’2009-2010 Eğitim ve Öğretim Yılında; Derneğimiz 3 yıllık bir dernek olmasına rağmen 17 gönüllü bursiyerle, 41 üniversite öğrencisine,

Hayatın güzellik ve mutluluğunu topluma sevgi ve hizmette arayan;
Sayın GBİAD Gönüllüleri,

‘Bir şahsın yaşadıkça memnun ve mutlu olması için, gerekli olan şey, kendisi için değil, kendinden sonra gelecekler için çalışmasıdır.’2009-2010 Eğitim ve Öğretim Yılında; Derneğimiz 3 yıllık bir dernek olmasına rağmen 17 gönüllü bursiyerle, 41 üniversite öğrencisine, 11 GAZİ Evladımıza olmak üzere toplam 52 çocuğa burs göndermiştir.Ayrıca yapılan etkinliklerle; GAZİ’mize böbrek nakli ameliyatı ve öncesinde 7 yıl dializ, ilaç sonrasında yine bakımı için muntazam yardım.(Şimdi TAİ’ DE işe girdi çalışıyor.) GAZİ eşine göz ameliyatı, GAZİ çocuğuna bademcik, çok yoksul ailenin çocuğuna acil fıtık ameliyatı,görme engelli GAZİ’lerimiz için taşınabilir kitap okuma cihazı 5 adet, tekerlekli sandalye 8 adet, akülü sandalye 3, evlenen gazilere yatak odası ve oturma grupları, evlenen 6 GAZİ’mize düğünlerinde önemli ölçüde destekler, gıda,giysi ve ilaç yardımları, Rehabilitasyon merkezine akıllı klozet bağışı 2 adet ve nakdi bağış, görme engelli ve iki eli olmayan GAZİ’lerimize 7 adet akıllı klozet,her yıl Geleneksel iftar yemeği ve muhtelif illerimizden GAZİ’lerimizin uçak,otobüs,özel araçlarla getirilmesi ve yeni doğan bebeklerine çeşitli yardımlar,GAZİ ANNESİNE(Felçli) tekerlekli sandalye, GAZİ yakınına ve KASEV VAKFI’na kumandalı hasta yatağı 2 adet, KASEV Vakfına ihtiyaçları için kermesli çay toplantısı düzenleyerek gerekli yardım v.b. Bugünlere kadar Derneğimize ayni ve nakdi yardımlarda bulunan tüm gönüldaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizleri daha yakinen tanımak ve anlamak isteyen dostlarımız www.gbiad.org.tr internet sitemizi ziyaret edebilirler. Derneğimize yılda sadece 50 TL. ödemede bulunup üye olup katkı sunabilir, GAZİ Evlatlarımızın ve okuttuğumuz çocuklarımızın duasını alabilirler. Yaklaşan Kurban Bayramı’nda kurbanlarınızı Derneğimiz hs.no’larına bağışlayıp, dostlarını bu derneğin doğru bir adres olduğu hususunda ikna edip ayrıca sevap kazanabilirler.

Yaz ayları boyunca yağmur gibi burs talep eden evlatları, maalesef 2010-2011 Eğitim ve Öğretim yılı için geri çevirmek zorunda kalıyoruz. Zira burs veren gönüllülerimizin sayısı artmamaktadır. Devamlı etkinlik yapmak, her ay bursları göndermede tamamlama heyecanını yaşamanın ne kadar zor bir görev olduğunu tahmin edersiniz sevgili dostlarım. 52 öğrenciden 6’sı mezun oldu. Kalan 46 çok muhtaç haldeki, genç evlatlarımızdan ancak yarısına imkan tanıyabileceğiz.

Eğer sizler de, Dostlarınızla beraber, imkanlarınız nisbetinde bir miktarı Banka Hesaplarımıza yatırabilirseniz, geçen yıl herbir evladımız için gönderdiğimiz 100 TL’nı bu yılda Eğitim Bursu olarak verebileceğiz.

Ayrıca Derneğimize gelir getirecek, GAZİ Evlatlarımızın çocuklarına, üniversiteli evlatlarımıza, daha iyi imkanlar sağlıyacak projelerinizi getirmenizi ve bu projeleri birlikte hayata geçirmemizi veya sizlerin Derneğimiz yararına yapacağınız etkinlikleri gönülden destekleyeceğimizi saygılarımızla arz ederiz.

GBİAD
Yönetim Kurulu adına
Başkan
Z.Nazan SOYER

Dernek Bağış İBAN Numaraları
Alternatifbank Suadiye Şubesi
TR310012409068TRY001443559
Ziraat Bankası Erenköy Şubesi
TR240001000953481547835001

Trackback from your site.