GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

08
Kas

CUMHURİYET BAYRAMI RESEPSİYONU

Written by selyus. Posted in ETKİNLİKLER ve DUYURULAR

İstanbul Valisi Muammer GÜLER ve Bayan GÜLER’in Cumhuriyetimizin 85’nci Kuruluş Yıldönümü sebebiyle düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu’na Gazi evladım Fatih Düdükçü ile katıldım. Arada sırada hayat size öyle değerli ve güzel anlar hazırlıyor ki içiniz mutlulukla ışıldıyor ve onur duyuyorsunuz. İşte 29 Ekim böyle bir gündü; duyguların çok yoğun yaşandığı mekân Dolmabahçe Sarayı Hasbahçe’de. Vali Bey ve eşi 18.00’de konuklarını kapıda karşıladılar. Vali Bey’in gazi evladımın ellerine sarılıp öpmesi herkesi çok duygulandırdı. Gazi Fatih ülkemizin toprak bütünlüğünü muhafaza ve müdafa etmek adına verilen mücadelede mayın patlaması sonucunda iki ayağını ve bir kolunu kaybetmiş bir yiğit evladım. Resepsiyona gazi evlatlarımdan biri olan Gazi Fatih ile katılmam çok takdire vesile oldu. Ben de bu teveccüh dolu sözleri işitince ne kadar doğru bir karar verdiğime doğrusu çok sevindim ve onur duydum.

1.ci Ordu Komutanımız Org. Ergin SAYGUN ve eşleri Nermin SAYGUN hanımefendi Resepsiyon’da bizleri hemen fark ettiler yanımıza kadar teşrif etmeleri ve bizi protokol sırasına almaları beni nasıl onurlandırdı ve gurur vesilesi oldu tarif edemem.

Kusursuz organizasyon; kokteyl, ışık, lazer, havai fişek gösterisi Pelit’in hazırladığı pastadan çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çağdaş Türk kadını ile birlikte sergilediği dans muhteşemdi. Protokoldeki misafirlerin kusursuz valsleri Cumhuriyet Şöleni’nin unutulmayacak anılarından idi.

Teşekkürler Sayın Valimiz ve Saygıdeğer eşleri Neval Hanımefendi.
Daha nice cumhuriyet bayramlarına…

GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ
Genel Başkan
Zeynep Nazan SOYER

Trackback from your site.