GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

08
Kas

CUMHURİYET KONSERİ

Written by selyus. Posted in ETKİNLİKLER ve DUYURULAR

“Cumhuriyet ve Çokseslilik”

Valilik Resepsiyonundan sonra davetli olduğumuz Cemal Reşit Rey Salonu’ndaki Cumhuriyet Konseri’ne katıldık. TRT’den canlı olarak yayınlanan konserde TRT İstanbul Hafif Müzik ve Caz Orkestrası Şef’i Neşet RUACAN, TRT Ankara Radyosu çoksesli korosu Şef Elnara KERİMOU, Türk Hafif Müziği Topluluğu Şef Zafer GÜNDOĞDU, Türk Sanat Müziği Topluluğu Şef Ahmet Kadri RİZELİ yönetiminde güç birliği yaparak ses ve saz toplulukları bir araya gelmişlerdi.

Türkiye’nin 85 yıllık serüveni de işte böyle bir anlamda o çok sesliliğin kendi içinde kendi sesini bulma çabasıdır. Konserin verdiği mesaj fevkalade anlamlı idi. Gençlik korosu da yabancı bir parça seslendirdi. Tabii ki fevkalade söylediler; ama ben beklerdim ki, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençler topluluğu Türk Halk Müziği’nden, Türk Sanat Müziği’nden özellikle Atatürk’ümüzün sevdiği eserlerden de bir demet sunsalardı bu muazzam geceyi daha anlamlı kılardı.

Yine de TRT’nin çatısı altında olmak, canlı yayında yer almak, ev sahiplerinin ilgisine mazhar olmak ve beyefendi kişiliği ile TRT Genel Müdürü İbrahim ŞAHİN Bey ile tanışmak; Gazimize gösterdiği yakın ilgi ve İstanbul Televizyon Müdürü Ömer ERDEM Bey ile tekrar karşılaşmak, Gazi evladımı ve şahsımı çok memnun etti. Ayrıca bizi davet eden İstanbul Radyosu TSM Müdürü Faruk SALGAR Hoca’nın gösterdiği ilgi ve nezakete müteşekkiriz.

Saygılarımızla..

GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ
Genel Başkan
Zeynep Nazan SOYER

Trackback from your site.