GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

29
Ara

DEDE EFENDİYE ANMA KONSERİ VE SEMA TÖRENİ

Written by selyus. Posted in ETKİNLİKLER ve DUYURULAR

Emeğin, sevginin,fedakarlığın eseri olan, iyilik yapmak için yola çıkan Derneğimiz yararına, Güneydoğu Gazilerimizin, aileleri ve çocuklarına ayrıca üniversitede imkansızlıklar içinde okuyan öğrencilere burslar vermek amacıyla,

Doğumunun 801’nci yılında Mevlana ve doğumunun 230’uncu yılında Dede Efendi’yi anma amacıyla Bakırköy Musiki Konservatuarı Vakfı’nın katkılarıyla TRT TSM Müdürü Faruk SALGAR yönetimindeki “Dede Efendi’yi Anma Konseri ve Sema Töreni” etkinliğimizi 24 Aralık 2008 Çarşamba günü Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Konser Salonunda yaptık. Program etkinliğinin sanat yönetmeni olan saygıdeğer üstat Faruk SALGAR Hoca konsere , Gazi M.Kemal ATATÜRK’ün çok sevdiği ve Riyaseti Cumhur Fasıl Heyetinden dinlediği Dede Efendimizin “Ey Gonca Dehen Har-ü Elem Canıma geçti” adlı mahur eseri ile başladı, hüzzam,hicaz eserlerle devam etti.

İkinci bölüm’de Dede Efendi’nin Hüzzam Mevlevi Ayini ve Sema Törenine Bakırköy Musiki Konservatuarı Vakfı Itri ve gençlik Koroları ve Galata Mevlevihanesi Sema Topluluğu eşlik etti. Porstnişin: Nail KESOVA idi.

Konsere teşrif eden tüm dostların duygu ve düşünceleri aynı noktada birleşiyordu, muhteşem bir konser, ruhumuz yıkandı sözleri idi. Her şey bir su gibi aktı.

Derneğimiz de minnetlerini genel sanat yönetmeni Faruk SALGAR Hoca’ya Musiki Vakfı Bşk. Hikmet Özkahraman Bey’e gıyabadında Vakfın Onursal Bşk. Prof.Dr. Nevzat ATLIĞ beyefendiye, E.Org.Edip BAŞER Paşamıza Gazi Evlatlarımın çocukları (torunlarım) ve Gazi evlatlarım ile birlikle plaket ve çiçeklerle teşekkürlerimizi ifade ettik. Yeditepe Konser Salonunun bizlere tahsis edilmesinde çok büyük yardımları olan Gazi Evlatlarımıza ve bizlere gösterdiği yakın ilgiden ve etkinliğimizde eşi Hülya Hanımefendi ile bizzat bulunarak çok anlamlı konuşmaları ile bizleri son derece duygulandıran onurlandıran Yeditepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Müdürü E.Org.Dr.H.Edip BAŞER Paşamıza minnetlerimizi ve şükranlarımızı arz ederiz. Ayrıca Yeditepe Üniversitesi sahibi gıyabında Bedrettin DALAN beyefendiye yakın ilgilerinden dolayı Rektör Ahmet SERPİL beyefendiye Rektör Yrd.Sedefhan OĞUZ, İdari İşler ve Muhasebe Müdürü Zafer MUT bizlere her an yardım eden Niyazi KINA Hoca’ya Atatürk’çü Düşünce Kulubünden Üniversite 2’nci sınıf öğrencisi Kübra’ya ve Ses ve Işık Düzenini yöneten Ayhan Bey’e teşekkürlerimizi arz ederiz.

Bu etkinliğmizde tüm davetiyelerimizi, program sunumunu, konserimizin tanıtıcı afişlerininin tabını çok iyi ve güzel bir şekilde hazırlayan I’inci Ordu Komutanlığımızın Değerli Matbaasına tüm Matbaa şef ve çalışan evlatlarımıza teşekkürü borç biliriz. I’inci Ordumuzun Avrupa Yakasından gelen Gazilerimiz için tahsis ettiği Askeri araca ve I.’inci Ordumuz mensuplarının etkinliğimize gösterdikleri hassasiyet ve ilgiye şükranlarımızı arz ederiz.

Bizlere bugünlere kadar maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Gönül Dostlarımıza plaketleri ve teşekkür belgelerini 2009 ‘da Yeni Yıl’da inşallah bir yemek etkinliğinde takdim edeceğiz.

Bu etkinliğin oluşmasında evimde sürdürdüğüm çalışmalara her zaman katkı sunan emeklerini esirgemeyen Dernek Kurucu Üyemiz Ağabeyim Pedagog Metin SOYER’e evimizin temel diğeri manevi kızım Müyesser’e yardımları ,yazışmalarda; hazırlıklarda beni yalnız bırakmayan manevi kızlarımdan Zehra ve Seda’ya çok teşekkür ederim.

GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ
Genel Başkan
Zeynep Nazan SOYER

Trackback from your site.