GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

20
Nis

DOSTLUK ZİYARETİ

Written by selyus. Posted in ETKİNLİKLER ve DUYURULAR

TÜRKİYE YARDIMSEVENLER DERNEĞİ BEYOĞLU ŞUBESİNE DOSTLUK ZİYARETİ

16 Nisan 2009 Perşembe Günü; İstanbul Valisi eşi Saygıdeğer Neval GÜLER, 1’inci Ordu Komutanı Org. Ergin SAYGUN Paşamızın eşi Saygıdeğer Nermin SAYGUN, 1’inci Ordu Komutanı Tümgeneral İbrahim ONBAY Paşamızın eşi Saygıdeğer Filiz ONBAY, E. Org. Edip BAŞER Paşamızın eşi Saygıdeğer Hülya BAŞER ile Türkiye Yardımsevenler Derneği Beyoğlu Şubesine ziyarette bulunduk.

Arada sırada hayat size öyle değerli ve güzel anlar hazırlıyor ki, mutluluktan içiniz sımsıcak oluyor, gözleriniz ışıldıyor. İyiliksever, yardımsever Tülin DEMİRÖREN hanımefendi de davete katılmıştı. Gönlünü aklı ile birleştirmiş bu güzel kalpli insan ve yine Türkiye Yardımsevenler Derneğinin Beyoğlu Şubesinin çok sevgili, fedakar, saygıdeğer Başkanı Saadet SUYOLCUOĞLU ile çok değerli çalışkan, harika yüreklerin bir araya geldiği diğer İstanbul Şube Başkanları, gönüllüleri, üyeleri, emekçileri ile bir arada olmanın onurunu, heyecanını, mutluluğunu yaşadık. Hele hele akıllarını, ruhları ile beraber genç tutmuş dinamik, hayat dolu 30 yıl 40 yıl bu derneğe hizmet etmiş değerli büyüklerimi görünce hiç yoruldum demeden bu yolculuğa, gönüllülüğe, devam etmeyi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu bu muazzam ülkeye, cumhuriyetimize bir nefer gibi hizmet etmeyi borç bilmeliyiz.

Şube Başkanı Saadet SUYOLCUOĞLU hanımefendinin sıcak, samimi, içten, nezaket dolu hoş geldiniz konuşmasından sonra, Şb. Başkanları tek tek kendilerini tanıttılar, her birisi çok taktire şayandılar. Yönetim kurulu, gönüllüler, üyeler, Şb. Başkanları çok leziz kendi el maharetleriyle ikramlar hazırlamışlardı. Misafir sofrasının sunumu ve bereketi için her bir gönül dostuma, büyüğüme teşekkürü borç biliyorum. Daha sonra misafirlere söz verildi. Tüm büyüklerim çok değerli, anlamlı konuşmalar yaptılar bende duygu ve düşüncelerimi ve ayrıca önümüzdeki günlerde yapacağımız kermes için bağışladıkları 56 koli eşya ya ve 600 TL gazi evlatlarımız için bağışlarına teşekkürlerimi, emekleri için minnetlerimi arz ettim.

Ayrıca Derneğimiz mensuplarına armağan edilmek üzere 2009 takvimlerine ve şık çerçeveli Atatürk resmine yönetim kurulum, gönüllülerim adına teşekkürler ederim. Zamanın nasıl geçtiğini anlayamadan tekrar görüşmek dilekleri ve artık hiç kopmayacağımızı, etkinliklerde güç birliği yapacağımız sözleri ile ayrıldık.Saygı ve sevgilerimle.

GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ
Genel Başkan
Zeynep Nazan SOYER

Trackback from your site.