GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

26
Mar

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

Written by selyus. Posted in ANLAMLI GÜNLER

ATAM !…

08 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Derneğimizin Kurucu Üyeleri, Yönetim Kurulu ve tüm gönüllüleri, Türk Silahlı Kuvvetleri Mensupları, cefakâr ve vefakâr tüm kahraman Güneydoğu Gazileri ile saygılarımızı, sevgilerimizi, minnetlerimizi, özlemimizi bir nebze olsun gidermek ve vatanımız için her zaman bize düşen her göreve hazır olduğumuzu bildirmek için huzurunuza geldik.

ATAM, 69 yıldır sizi çok özlüyoruz, sizi her yönünüzle iyi anlamamız ve iyi anlatmamız gerekiyor. Biliyoruz Türk Ulusu çok acılar çekti, ama herkes net bir biçimde görecektir ki, ulusumuz kahırdan lütfu bulacaktır. Sana söz veriyoruz ki, birlik ve beraberlik içerisinde ulusal bütünlüğümüzü koruyup kollayarak acımızla, onurumuzla, hüznümüzle ve vakarımızla güç birliği ile tek milli kahraman olan siz ATA’mızdan ve eserinden vazgeçmeyeceğiz ve size olan borcumuzu ödemek için mücadele ederek çok çalışacağız.

Atatürk’üm bizlere verdiğin o emsalsiz kadın hakları için minnetlerimizi sunar, ülkünü ve ideallerini ve sonsuza kadar yaşatacağımıza söz veririz. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !…

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE ANKARA ZİYARETİ

Derneğimizin Kurucu üyeleri, yönetim Kurul ve tüm gönüllüleri olarak Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ümüze, TSK tüm Saygıdeğer Komutanlarımıza ve mensuplarına, şehitlerimize, Gazilerimize, Kahraman Tüm Askerlerimize saygılarımız, sevgilerimizi, minnetlerimizi arz etmek, özlemimizi bir nebze olsun gidermek, vatanımız için her zaman bize düşen her göreve hazır olduğumuzu bildirmek için 7 Mart 2008 Cuma sabahı İstanbul’dan hareket ettik. Yolculuğumuz boyunca ve özellikle Ankara’ya yaklaşırken, Rehabilitasyon Merkezi Başkanı Kurmay Albay Hüseyin ÖRMECİ’ nin sekreteri Sabahat ONAN’ ın ilgisine mazhar olduk.

Önce TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinde merkezin başkanı Kurmay Albay Hüseyin ÖRMECİ ve idare amiri Albay Dursun Deniz tarafından karşılandık. Haklarını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz Kahraman Güneydoğu Gazilerimizle bir arada olmanın, onları ziyaret etmenin onurunu taşıdık.

TSK Rehabilitasyon merkezinin tanıtıcı filmini komutanınızla izledikten sonra tüm merkezi en ince detayına kadar komutanımızın tanıtması ile gördüklerimiz karşısında ne kadar gururlandığımızı anlatamam. Merkezin şahsımda derneğe takdim ettikleri plaket gurur vesilemiz oldu.

Daha sonra Rehabilitasyon ve bakım Merkezi otel Md. Binbaşı Rüştü TOPÇU pırıl pırıl her zaman her vesile ile iftiharla andığımız mekânda bizleri TSK mensupları ile karşıladı. Konakladığımız iki gün içinde tüm kadro mükemmel bir ev sahipliği örneği sergilediler.

Sağ olsunlar, Varolsunlar.

4 ncü Kolordu ve Ankara Grnz. K.’lığına, Ünal Albay’ a Anıtkabir Komutanı Kd. Kur. Albay Ertan ATALAY’ a en derin saygı ve minnetlerimizi arz ediyoruz.

Ayrıca gezimiz boyunca görevlendirilen Sivil Halkla İlişkiler Mensubu Ayşen BASA’ ya sonsuz teşekkürler.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, Rehabilitasyon merkezinden Komutanlıktan özel izinle Gazilerimizle beraber Anıtkabire hareket ettik. Kırmızı-beyaz karanfille bezenmiş çelenk hazırdı. Törenle Anıtkabir mozolesine Ata’ mıza çelengimizi armağan ederken ve Misak-ı Milli kulesindeki tören defterini imzalar iken duygu ve düşüncelerimizi, coşkularımızı ifade edebilmenin onurunu tüm heyetimizdeki gönül dostlarımızla beraber yaşadık. Anıtkabir Komutanımız Albay Ertan ATALAY’ da bizzat Atatürk filmini ve Anıtkabir filmini izlememiz, Kurtuluş Müzesi ziyaretimiz, Anıtkabir plâketimiz, Atatürk plâketimiz, bizler için çok anlam içeren armağanları komutanımızı hiç unutmadan ömrümüz boyunca saklayacağız. Anıtkabirin tüm komuta kademesinin değerli mensuplarının yakın ilgileri bizleri çok duygulandırmış ve onurlandırmıştır.

Derneğimiz, önemli bir amaca yönelik Elele Vakfına olan bağışı teslim etti, Kendilerinden de her zaman çok değerli bir anı olarak saklayacağımız plâketemiz ve şilt beratımız şahsımız adına derneğimize gönderilmiştir.

Çok önemli bir gün olan 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Ankara’ da tüm ziyaretlerimiz boyunca bizi yalnız bırakmayan Ankara ekibimiz, değerli dostlarımız Sevgi ERGENEKON’ a, Hale Hanım’ a teşekkürü bir borç biliriz.

Ayrıca bizlerle daima beraber olan Ankaralı Gazi evlatlarımız Savaş’ a, Hüseyin’ e, Mehmet’ e eşi Nuray’ a oğlu Çağatay’ a,bize rehberlik yapan Gazi Yüksel’ e teşekkürler.

E. General Ömer KEÇECİGİL Paşamız ve değerli eşleri Bilge Hanım gezimizin başlangıcından sonuna kadar, ziyaretlerimizle yakinen ilgilenerek aynı heyecanı ve coşkuyu bizimle adım adım paylaştıklarını ifade ettiler. Bizlerinde kendilerine daima saygı ve sevgimiz, minnetlerimiz baki olacaktır. Güneydoğu gazi evlatları da kendilerini hiçbir zaman unutmayacak daima vefalı olacaklar, minnetlerini kendilerine duaları ile daima arz edeceklerdir.

Özel teşekkür:

Yoğun programları nedeni ile bizlerle beraber olamamanın üzüntüsünü yaşayan Genelkurmay 2 nci Başkanı Saygıdeğer Ergin SAYGUN Paşa’ nın değerli eşleri Nermin Saygun Hanımefendinin özel ilgileri telefonla arayışları, hatırımızı soruşları, ziyaretlerimizi takip edişlerine, inceliklerine minnettarız.

Emir Subayları Özden Astsubayın koordinasyonu sağlamadaki gayretine ve ilgisine teşekkür ederiz.

Saygılarımla,
Güç Birliğine İlk Adım Derneği
Genel Başkanı
Zeynep Nazan SOYER

Trackback from your site.