GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

02
Ara

ENGELLİLER GÜNÜ

Written by Yusuf SEL. Posted in ANLAMLI GÜNLER

engeliler günü

“Engelliler günü kutlamak için değil farkındalık yaratmak içindir. Biz yolda gördüğümüz bir engelliye acıyarak bakmadığımız zaman farkında olmuş oluruz!!!” İki eli, bir ayağı ve bir gözü olmayan Güneydoğu Gazimiz Yılmaz Yiğit’in çok değerli eşi, kahraman gelinimiz Hilal Şimşek Yiğit’in Facebook sayfasından yükselen çığlığı bu…

Gelinimizden “Kahraman” diye bahsederken bunu bir vurgu saikiyle dile getirdik aslında. Bunca uzvundan yoksun bir Gazi’nin eşi olarak, onun hayat arkadaşı bir insana başka ne sıfat uygun düşerdi? Onun şahsında tüm engellilerin eşleri, anneleri, babaları, kardeşleri, dostları ve onlara yardımcı olan herkes birer kahramandır.

Bizler bu anlamda yolda veya bulunduğumuz ortamlarda bir nebze olsun empati kurabilirsek, engellileri ve onların eşlerini anlamaya çalışabiliriz. Böylelikle hayatın her alanında çektikleri zorlukları anlamaya biraz daha yaklaşabilir, yolda, otobüste, binalarda ve hayatın her anında veya alanında onlar için kolaylıklar sağlanmasına destek olabiliriz.

Saygılarımızla,

GBİAD adına,
Başkan
Zeynep Nazan SOYER

Trackback from your site.