GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

10
Ağu

GÖNÜL BİRLİĞİMİZDEN BİR GÜN DAHA

Written by selyus. Posted in BAŞKANDAN

“ Bir insan, hayatında büyük bir muvaffakiyet kazanabilir, fakat yalnız onunla öğünerek kalmak isterse, o muvaffakiyet de unutulmaya mahkûmdur. Onun için çalışmak ve daima muvaffakiyet aramak, herkes için esas olmalıdır.”
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK.

İnsan; dostları, Gazi evlatları, gelinleri ve torunları ile birlikte olunca güzellikler daha da güzel oluyor, acılar, hüzünler, yorgunluklar unutulup gidiyor. Bir insanın toplumdaki değeri, onun duygularının düşüncelerinin ve davranışlarının diğer insanların hayatını iyileştirmeye ne kadar yönlendirilmiş olduğuna bağlıdır.

Bu anlamda yıllarca TSK’nin çeşitli kademelerinde bulunan bu yıl emekli olan Saygıdeğer Org. Ergin SAYGUN Paşamızı ve çok değerli eşi Nermin SAYGUN Hanımefendinin emekliliklerinin hayırlı, uğurlu olmasını dilemek, Sayın Kurmay Başkan Tümgeneral İbrahim ONBAY Paşamızın ve Sayın eşi Filiz ONBAY’ın Balıkesir’deki görevlerinin hayırlı , uğurlu olması, görme engelli evladımız Gazi Hüseyin ÖZLÜK’e bağışçılarımızın armağanı olan görme aletini teslim etmek adına , gönül bahçesinin kapılarını yine bizlere açan hayırsever Türkiz ÇARMIKLI hanımefendinin verdiği çaylı-toplantı ile bir araya geldik.

Nermin SAYGUN hanımefendi, Filiz ONBAY hanımefendi, Serap ULUSOY hanımefendi, Yardım Sevenler Derneği Başkanı Saadet SUYOLCUOĞLU ve Sekreteri Manolya hanımefendi, yönetim kurulumuz, kurucular, gönüllüler, gazi evlatlarımız, eşleri, torunlar hep birlikte olmanın onurunu taşıdık. Star Dijital Adil ÖZGEN tam kadrosu ile birlikte fotoğraflarımızı çekti ve etkinliği baştan sona kadar kameraya aldı.

Gazi Hüseyin’in Serap ULUSOY, Beyhan ÖZDEN, Ümran YILMAZTÜRK hanımefendilerin birlikte aldıkları Bilgisayarlı Okuma Aletini Serap ULUSOY hanımefendi Gazimize takdim etti. Daha önce de Hayırlı SABANCI hanımefendi Gazi Osman’a ve Gazi Erkan’a Bilgisayarlı Okuma Aleti armağan etmişti. tüm konuklar bu etkinlikte de çok duygulu anlar yaşadılar Gazi HÜSEYİN Ankara’dan gelirken gönül gözü ile yaptığı çerçeveli Atatürk ve Bayrak tablolarını tüm konuklara ve bağışçılara ayrı ayrı armağan etti.1 inci Ordu Komutanımızın eşi Nermin SAYGUN hanımefendi ve tüm konuklar armağanlarını göz yaşları ile aldılar ve teşekkürlerini ona sarılarak ifade ettiler. Bu aletleri getiren firma sahibi Mustafa BÜGELEK görme aletlerini getiren firma olarak gazi evlatlarımızla kucaklaştı. Gazi Hüseyin Ankara’dan gelirken getirdiği sazını çalıp söylediği hüzünlü türkülerle konuklarımıza çok duygusal anlar yaşattı.7 Ağustos Cuma günü gerçekleşen bu etkinlikte emeği geçen Türkiz hanımefendiye başta Nermin SAYGUN hanımefendi olmak üzere tüm konuklar teşekkürlerini ve takdirlerini sundular. Bende 1’inci Ordu Komutanımızın eşine Gazi Evlatlarım, şahsım ve Derneğim adına bize gösterdikleri yakın ilgiden dolayı minnetlerimi ve teşekkürlerimi arz ettim. Hanımefendide bana hiçbir zaman kopmayacağımızı Derneğimizin hep yanında olacağı sözünü verdi. Türkiz hanımefendiye ve tüm emeği geçen çalışanlarına teşekkürlerimi, minnetlerimi sundum. Hayırlısı ile Gazi evlatlarımız adına büyük bir mekanda bir iftar yemeği vermeyi gönül dostları ile birlikte olma düşüncesiyle etkinliğimizi tamamladık.

GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ
Genel Başkan
Zeynep Nazan SOYER

Trackback from your site.