GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

07
Oca

GAZİ GÖKSEL GÜMÜŞ’ TEN

Written by selyus. Posted in SİZDEN GELENLER

Değerli Güç Birliğine İlk Adım Derneği Başkanı Nazan SOYER ve Saygıdeğer üyeleri,

Biz GAZİLERİN, NAZAN Hanım’la tanışmışlığımız 2002/2003lerde, Gazilerin merkezi olan TSK Rehabilitasyon ve Bakım Evi’ne ziyaretleriyle başladı. Gaziler için çok değerli Bilge KEÇECİGİL Hanım bizi kendi kadar değerli olan Nazan SOYER Hanım’la tanıştırdı ve Gazilerle ilgileri çok onurlandırıcıydı. Benim hatırladığım kadarıyla merkezimizi ziyaret ettiklerinde onları kahve içmeye davet etmiştim ve bu davetimi geri çevirmeyip benimle beraber kahve içmişlerdi. Tarih bizi 2008’de Nazan Hanım’la tekrardan karşılaştırdı ve iyi ki de karşılaştırdı. Benim scooter ihtiyacım vardı çünkü bendeki tekerlekli sandalyem burada kullanmak için uygun değildi. Ben bu ihtiyacımı saygıdeğer Sevgi ve Bilge Hanım’a ilettim; kendileri de Güç Birliğine İlk Adım Derneği Başkanı olan Nazan SOYER Hanım’a söylediler. Nazan Hanım da beraber çalıştığı Güç Birliğine İlk Adım Derneği’nin değerli üyesi Aysen ÜSTÜNEL’e söylediler. Aysen Hanım’ın ahbabı olan Kemal KOCAK ve Ailesine arz ettiler. Sağ olsunlar scooter’ımı alıp bana gönderdiler; beni çok güç bir durumdan kurtardılar.

Gaziler adına yemek ve toplantı düzenlendi; bu sebepten dolayı beni ve eşimi İstanbul’a çağırdılar. Kızım ve kayınvalidem de geldi, hep birlikte İstanbul’a gittik. Bize uçak biletlerini Nazan Hanım temin etti. İstanbul’da hava alanına indikten sonra çok güzel bir durumla karşılaştım; Nazan Hanım’ın organizasyonuyla bizi VIP ile karşıladılar. Hayatımda nadiren yaşadığım özel durumlardan biriydi. Tamam ben Gaziyim, ben vatanım için hayatımı hiçe saymışım; yani görevimi yapmışım her Türk genci gibi. Bu şekilde beni ve ailemi özel muameleyle karşılamaları çok hoşuma gitti. Bilhassa VIP’ten geçtikten sonra özel arabanın ve şoförünün bize tahsis edilmesi çok hoşuma gitti, hava alanından Harbiye Ordu Evi’ne götürdüler.

Harbiye Ordu Evi Komutanı Cihangir Albay hiçbir karşılık beklemeden bizi on gün boyunca çok onur verici bir şekilde ağırladılar. Gaziler Günü için düzenlenen iftar yemeğine katıldık. Her şey çok güzel organize edilmişti. Harbiye Ordu Evi’nin müzesinin bahçesinde düzenlendi. Bu arada Harbiye Ordu Evi’nin komutanı Cihangir Albay Gaziler Günü dolayısıyla düzenlenen yemeğe ve toplantıya hiçbir karşılık beklemeden kapılarını açtı. Düzenlenen organizasyon çok güzeldi. Yemekte Güç Birliğine İlk Adım Derneği’nin saygıdeğer üyeleriyle tanışma olanağımız oldu. Yemekten sonra toplantı salonuna geçtik. İlk konuşmayı Güç Birliğine İlk Adım Derneği’nin Başkanı Nazan SOYER Hanım yaptı. 1998’den beri yaptığı faaliyetleri anlattı. İçinden geldiği gibi konuştu; bazen duygulandı, bazen heyecanlandı. Nazan Hanım’ı çok üzmüşlerdi; hani kutsal bir iş yaparken karşılık beklenmez ya, bazı insanlar karşılık beklemişti. Nazan Hanım bu duruma çok üzülmüştü; anlatırken belliydi ne kadar üzüldüğü. O geceki Gaziler adına olan konuşması ben ve diğer Gazi arkadaşlarımı çok duygulandırmıştı. Biz Gaziler için yaptığı faaliyetleri anlatırken ne kadar mutlu olduğunu hissettim. Konuşma sırası bana geldiğinde konuşmamda Gazilik ve Şehitlik kavramının önemini anlatmaya çalıştım. Osmanlı İmparatorluğu’nun son yüzyılında hep dış güçlerin parçalamaya çalıştığı bu vatanı nasıl koruduğumuzu, binlerce Şehit ve Gazi verdiğimizi, ama yine de ‘Helal olsun canımız VATANA!’ dediğimizi anlattım.

Ulu Önder ATATÜRK’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşımızı verdiğimizi; Kore’de, Kıbrıs’ta ve 1984’ten beri Güneydoğu’da yapılan dış güçlerin yurdumuz üstünde bölme planları olduğunu; Kurtuluş Savaşı’nda yüzbinlerce Şehit verdiğimizi; Kıbrıs’ta ve Güneydoğu’da binlerce Şehit ve Gazi verdiğimizi; vatanımızı her ne pahasına olursa olsun koruduğumuzu; kimimizin annesini gözü yaşlı bıraktığını; kimimizin hanımını dul, çocuğunu yetim bıraktığını; kimimizin kolsuz, bacaksız, gözsüz kaldığını; ama yine de başımız dik, alnımız ak, “VATAN SAĞOLSUN!” dediğimizi anlatmaya çalıştım.

Ben çok zor günler geçirdim; zor şartlarla bugünlere geldim. Bazen üzüldüm, bazen ağladım; ama sonra düşündüm ‘ben ve benim gibi binlerce kahraman arkadaşımız olmasaydı, belki masum çocuklar, belki analarımız, bacılarımız çok kötü günler geçireceklerdi.’ İşte bunları düşünerek kendimle ve tüm Şehit ve Gazi olanlarla gurur duyarım. Olsun, tek kolum ve iki bacağım çalışmayabilir. Hiçbir zaman kızımla el ele tutuşup yürüyemesem de onu kucağıma alıp gezdiremesem de eşimle dans edemesem de ve yürümeyi hiçbir zaman düşünemesem de üzülmüyorum. VATAN SAĞOLSUN! ŞEHİTLERİMİZİN RUHLARI ŞAD OLSUN VE RAHAT UYUSUNLAR. Bilsinler ki bizler ve kahraman diğer bütün Mehmetçikler sayesinde hainlere göz açtırmayacağız. Şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bu vatanı iki, üç, beş.. sayıları ne olursa olsun, bu topraktan ekmeklerini yiyen fakat bu topraklara hainlik yapanlara bırakmayacağız.

Siz değerli Güç Birliğine İlk Adım Derneği üyeleri ve saygıdeğer Başkanı Nazan Hanım, “Şehit nurlanır, Gazi onurlanır” bu bilinir ve inkar edilmez. Sizin ve değerli üyelerinizin de bizler kadar takdire şayan olduğunu biz Gaziler çok iyi biliyoruz.

Saygıdeğer Kemal KOCAK ve Ailesi, ben artık istediğim her yere çok rahat bir şekilde gidiyorum. Düşüp kalkmadan, yaralanmadan, özgürce gidiyorum korkmadan. Başkası için önemsiz olan bu scooter’ı bana sağladığınız için tekrar tekrar teşekkür ederim ve de bu yolda bana yardım eden herkese teşekkür ederim.

İstanbul’da geçirdiğim on gün çok güzeldi. Daha önceden de gelmiştim; sağolsunlar Bilge Hanım beni yine en iyi şekilde ağırladı. Ama bu sefer daha güzel göründü her şey gözüme, çünkü yanımda kızım Aslınaz ve eşim Sultan Hanım ve kayınvalidem vardı. Aileme karşı hiç mahcup duruma düşmedim; çok onurlandırdınız beni eşime, kızıma ve kayınvalideme karşı. Her şey bizim rahatlığımız için düşünülmüştü; her şey çok güzeldi. Kızım Aslınaz daha dört aylıktı ama sanki onun gözlerinde şunları gördüm: kızım babasının ne kadar kahraman olduğunu anlamış ve benimle onur ve gurur duyuyordu.

Bana arabalarını tahsis eden Asuman DEMİRCİOĞLU Hanım’a ve şoförüne de çok teşekkür ederim. Sayelerinde çok mutlu oldum; güzel bir gün geçirdim.

Bana ve tüm Gazilere emeği geçen herkese Nazan Hanım, Bilge Hanım, Sevgi Hanım, Aysen Hanım, Kemal Bey ve eşi, Damla Hanım, Cihangir Albay, Asuman Hanım ve ismini hatırlamadığım ve bilmediğim Gazilerin kalbindeki kahramanlar, sizlere çok teşekkür ederim. Biz Gaziler kadar onurlu bir iş yaptığınızı biliyoruz ve unutmayacağız.

Saygılarımla
Gazi Göksel GÜMÜŞ

Trackback from your site.