GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

20
Eyl

GAZİ GÖKSEL GÜMÜŞ’ TEN

Written by selyus. Posted in SİZDEN GELENLER

20.06.1971 yılında Antakya’ da doğdum, 1991 yılında askere gittim. Gittiğim yer ise Manisa Alaşehir’di. Manisa Alaşehir’de 1 ay kaldım. Acemi birliğini tamamlamak için Denizli’ye gittim.

Dağıtımım Ağrı Patnos’ a çıktı. Patnos’ ta 1 aylık Güneydoğu eğitimini yaptım. İç güvenlik sağlamak için Şemdinli Derecik üs bölgesine gittim. Orda birkaç kez operasyonlara katıldım. 29.09.1992’ de yasadışı terör örgütü PKK’ ın baskısına maruz kaldım. Yasadışı terör örgütünün amaçları orada bulunan Derecik karakolunu imha edip Türk bayrağını indirip kendi bayraklarını kaldırıp orayı kurtarılmış bölge ilan etmekti. Ben ve asker arkadaşlarımı bu hain emellerine müsaade etmedik. Kimimiz şehit olduk kimimiz ise benim gibi yaralanıp gazi oldu. 2 saat çatışma içerisinde kaldım. Çatışma esnasında 3 tane terörist öldürdüm.

Genel olarak bizler Mehmetçik olarak toplam 300 tane terörist öldürdük. Yaralandıktan sonra Diyarbakır Dicle Üniversitesinde beyin operasyonu geçirdim. Orada görev yapan doktorlar yaşamamın mucize olduğunu söylediler. Ailemin Ankara’ ya gönderilmemi istedi bunun üzerine beni (özel uçakla Ankara’ ya gönderdiler) Ankara’ da da beyin operasyonu geçirdim. 3 ay yoğun bakımda kaldım. 6 ay’ da GATA fizik tedavi bölümünde fizik tedavisi gördüm.

2000 yılına kadar her seni düzenli olarak GATA’ da fizik tedavisi bölümüne muayene olmak için gittim. 2000 yılında T.S.K. rehabilitasyon merkezi açıldı. 2001 yılında ben oraya gittim ve 6 yıl boyunca orada tedavi gördüm. Orada kaldığım sürede resim, ahşap boyama, bilgisayar, İngilizce eğitimi gördüm. 2007 Haziran ayında evlendim. 2008 Haziran ayında kız çocuğum oldu.

Vakfınız tarafından bana scooter göndereceksiniz. Sizlere bu sebepten dolayı emeği geçecek olan herkese teşekkür ederim.

Gazi Göksel GÜMÜŞ

Trackback from your site.