GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

20
Tem

GAZİ İBRAHİM DALDAN MEKTUP

Written by selyus. Posted in Uncategorised

“2002 yılının son dönemlerinde t.s.k. rehabilitasyon ve bakım merkezi başkanlığında görmüş olduğum bilgisayar ve satranç kursunun meyvelerini almaya başladım.Yıllardır hayalini kurduğum milli takımı temsil etme arzum gerçekleşti. 01-10 temmuz 2012 tarihleri arasında Litvanya ‘da yapılan uluslar arası görme engelliler satranç turnuvasında milli takım kadrosunda yer aldım.Bu benim ilk tecrübemdi. Oldukça heycanlı ve duygulu anlar yaşadım.Yapılan hamleleri  her oyuncu Almanca dilini söylemek zorundaydı. Bu hususta bayağı zorlandım…

“2002 yılının son dönemlerinde t.s.k. rehabilitasyon ve bakım merkezi başkanlığında görmüş olduğum bilgisayar ve satranç kursunun meyvelerini almaya başladım. Yıllardır hayalini kurduğum milli takımı temsil etme arzum gerçekleşti. 01-10 temmuz 2012 tarihleri arasında litvanya ‘da yapılan uluslar arası görme engelliler satranç turnuvasında milli takım kadrosunda yer aldım. Bu benim ilk tecrübemdi. Oldukça heycanlı ve duygulu anlar yaşadım. Yapılan hamleleri  her oyuncu Almanca dilini söylemek zorundaydı. Bu hususta bayağı zorlandım. Ay yıldızlı formayı her rakibimle yaptığım karşılaşmada şeref dolu duygularla giydim. Şimdi 10-20 ağustos 2012 tarihlerinde Hindistan’da yapılacak olan olimpiyat şampiyonasına hazırlık yapıyorum. Burada öncelikle her zaman yanımda olan ve her zorluğuma katlanan eşim Derya Dal ‘a ,güç birliğine ilk adım derneği yönetim kurulu başkanı Zeynep Nazan Soyer anneme,istanbul’a geldiğimde otobüs terminalinden ve havalimanından şehir içine ulaşımımı sağlayan Asuman Demircioğlu anneme ve Türkiz anneme, bilgisayar kullanmamı aldığı bilgisayar ile daha kolay bir duruma getiren Dr. Serap anneme sonsuz teşekkürlerimi sunarım.”

 

Gazi İbrahim DAL

Bizler de Pazar günü Çok Değerli gönüllümüz,hayırsever bir Annemiz’in maddi ve manevi katkıları ile birlikte GAZİ Evladımızı ve fedakar eşi gelinimiz Derya’yı, Sabiha Gökçen Hava Alanından alıp, ayrıca Antrenör Tarık KUMLALI Hocayı sporculara ait tüm eşyaları ile birlikte evinden bizzat alıp, Hayırsever ANNEmizin evinden ikramlarla,hediyelerle İbrahim’e büyük bir moral gücü katarak hep birlikte Atatürk Hava Limanına arabamızla uğurladık, ALLAH bizlere de bu çok önemli etkinliğe bir nebze de olsa katkı sunmayı nasip etti, gururluyuz, sevinçliyiz. Ertesi gün Litvanya’dan Tarık Hoca ile birlikte aradılar ve ilgimize teşekkür edip sıhhatte olduklarını bildirdiler.Tüm emeği geçenler sağolsunlar varolsunlar, GAZİLER Yüce Milletimizin göz bebekleri, başımızın taçlarıdır, kendilerine ne yapsak azdır, önlerinde Nazan ANNE’leri olarak minnetle, gururla, saygı ve sevgi ile eğiliyorum.

GBİAD
Başkan
Zeynep Nazan SOYER

 

Trackback from your site.