GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

01
Nis

GAZİ LEVENT KARDEŞGİDEN’ DEN

Written by selyus. Posted in SİZDEN GELENLER

DEĞERLİ KOMİTE ÜYELERİ VE GAZİ ARKADAŞLARIM

Ben sözlerime başlamadan önce hepinizi saygıyla selamlarım.

Gazi Arkadaşlarım ve Komite Üyeleri, 1994 yılında askerlik görevimi yaparken 14. Ayında arazide intikal bölgesinde görev yaparken patlama sonucu çığ altında kalarak iki böbreğimi donma sonucu kaybettim. Bir hafta Tatvan Askeri Hastanesinde tedavi gördükten sonra GATA Nefroloji Kliniğine sevk edildim. Yaklaşık olarak 7 yıl boyunca tek böbrek kalarak tedavi gördüm. 2002 yılında öbür böbreğimi de hastalık sonucu tamamen kaybettim. 2002 yılının Ocak ayından itibaren diyaliz makinesiyle tanıştım. Bu süre zarfında diyaliz makinesini tanıyınca hayatımın tamamen bittiğini anlayıp, ölmek istemiştim. Ama iyice psikolojim tamamen yıprandığı için iyice içime kapanmıştım Orada üstüme yeni bir ışık doğdu. Yeniden yaşama sevincimi yakalayıp hayata dört elle sarılmak istedim. Çünkü değerli eski GATA Komutanımız Em. Korg. General Ömer KEÇECİGİL Komutanımı ve eşi dünyalar güzeli melek annem Sn. Bilge KEÇECİGİL en zor günümde bana destek çıktılar. Üç yıl boyunca beni kendi evlatları gibi bağırlarına bastılar. Sanki yeniden doğmuş gibi oldum. Bir Gazi için Sn. Bilge Annemin benim için çok büyük bir insanlık yaparak elimden tuttular. Daha sonra Sn. Bilge Annemin can yoldaşları Sn. Nazan Hanım, Sn. Gülten Hanım, Sn. Atiye Hanım ve de Sn. Ayşe Hanımla tanıştırdılar. Günler geçtikçe benim bu annelerimle diyaloglarım oldu. Bir Gazi, bir anne oğul edasına döndü.

Canım arkadaşlarım; şunu özellikle vurgulamak istiyorum ki bu grubun içinde birisi var ki Sn. Nazan Anneciğim Gazilerin gerçek annesinden hiç farkı yok. Allah beni öyle bir insanla tanıştırdı ki size onu şöyle tarif edeyim. Sanki yeryüzüne inmiş kanatsız bir melek. Yaklaşık iki yıldır gece gündüz benim derdimle ilgilenen mükemmelden öte bana göre bir Gazi olarak Sn. Nazan Anneciğim yılın ve Gazilerin Annesi seçilmesi lazım. Onun yanında Sn. Nazan Annemin bütün Komite Üyeleri ve Gazi arkadaşlarımın önünde o güzel ellerinden öperek saygıyla selamlıyorum. Ayrıca, Sn. Gülten Hanım ve eşi Vahit Abinin yaptığı hem maddi hem manevi yardımlardan dolayı çok teşekkür ederim.

Değerli Gazi arkadaşlarım; konuşmama son vermeden önce bir Gazi olarak şu an haftada üç gün diyaliz makinesiyle yaşam savaşı veriyorum. Dualarımız hep üstümüzden eksik olmasın. Sizlerin huzurunuzda Sn. Ömer Paşama, Sn. Bilge KEÇECİGİL Anneme ve diğer büyüklerime bugüne kadar gösterdikleri ilgiden dolayı şükranları bir borç bilirim. Ama şunu özellikle vurgulamak istiyorum, son kez Sn. Nazan Annem değerli büyüğümün yüce Allah’tan ona sonsuz sağlıklı ömürler versin, o hepimizin büyüğü ve annemiz olarak onu çok sevdiğimi, güzel ellerinden öperek, bugüne kadar yaptığı bütün desteklerden dolayı teşekkür ederek, hepinizi selamlarım.

Hepinizi saygıyla selamlarım.

Gazi Levent KARDEŞGİDEN

Trackback from your site.