GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

01
May

GAZİ MURAT CANER’ den, GBİAD ÜYELERİ VE OKUYUCULARA

Written by selyus. Posted in SİZDEN GELENLER

Bu dünyaya herkes gelir, yaşar ve bir gün gider. Dünyadaki roller nedir bilmem ama bu rolleri anlamlı kılan; insan olmanın bilinciyle yaşamak, erdemli yaşamak ve diğer insanlar için faydalı olup bir iz veya eser bırakmaktır. Nasılsa geldiğimiz toprağa geri dönülecek ama geçmişe bakıldığında Allah için, ülkesi ve insanlar için iyi eylemlerde bulunup, harika eserler bırakarak insanın huzur ve tebessümle vuslata ermesi çok özel ve güzel bir şey olsa gerek…

İşte GBİAD kuruluşu ve bugüne kadar ki fedakarca hizmetleri Türkiye’mizde, belki dünyada çok ender görülen bir birliğin simgesidir. Ben derneğin kuruluşundan bugüne kadar ki hizmetlerini ve isimleri tek tek saymayacağım.

Sadece şunu söyleyebilirim; bir dava için yola çıkıldığında, lider ve ekip olmak çok önemlidir. Dernek Başkanı ve kahraman üyeleri; gerçekten tüzüğündeki ayrıntılardan öte, kınalı kuzu ve gazilerine sahip çıkmak ve onlara vefa borcunu ödemek için çırpınıyor ve kendini parçalıyor neredeyse…

Her birinin hastalığı, hastası, sıkıntıları, maddi ve manevi sorunları var. Ama her şeye rağmen bu gazim için ne yapabilirim çabasındalar. Sosyal etkinliklerle, ziyaretlerle, yardımlarla, telefon ve maillerle bir şekilde her şeylerini ortaya koyuyorlar. Böylece Türkiye’de tek ve özel bir sivil toplum örgütü olma özelliğini kazanıyor. Varlığınızın sonsuza dek sürmesini ve herkese örnek olmasını dilerim.

Bu yolun zor ve meşakkatli bir yol olduğunu; bu hizmetin sadece başkanın ve birkaç kişinin görevi olmadığını hatırlatarak, ekip olma ve paylaşma ruhunuzun eksik olmamasını temenni ederim.

Biz gaziler için elinden gelen çabayı gösteren fedakar, sevgi dolu şevkat abidelerinin, Ata yürekli üyelerimizin, gül kokulu ellerinden öper, hep hayatımızda var olmasını dilerim. Eğer İstanbul’dan Adana, Ankara vs. şehirlere kadar gazilere yetişip onları mutlu etmek için hala uğraşıyor ve bunu başarabiliyorsanız gerçekten sizler harika bir melek olmalısınız. Allah iyiliklerinizi takdir etsin ve iki cihanda huzur versin. TEŞEKKÜRLER !

Her biri kahraman ve asil yürekli gazi kardeşlerimi de buradan selamlıyorum.

Gazi Murat CANER

Trackback from your site.