GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

09
Eki

GAZİ MURAT CANER’ İN GBİAD İFTAR KONUŞMASI

Written by selyus. Posted in SİZDEN GELENLER

Ben Gazi Murat Caner, 1997 Şafak Harekatı esnasında yaralanarak Gazi oldum. Halen c-8 seviyesinde felç yaşıyorum(Omuz aşağısı işlevsiz ve sol el kullanamamaktayım). Ama şu anda Adana’dan buraya geldim. Hala vatan için hizmet etmeye ve yaşamaya direniyorum. Şu anda bizler bu ışıltılı ortamda otururken soğuk-sıcak demeden dağlarda, hudutlarda canını ortaya koyan kahramanlarımız var. Onlar yorgun, uykusuz, kiminin yürümekten ayak tabanı-botuna yapışmış ama vatan için, gerekiyorsa ölmek için buradayım diyor. Onlar sabahlara kadar ayakta ve yorgun ama hiç şikayet etmezler. Bakınız gazi Fatihim belinden aşağısı yani yarısı yok, sol kolu yok ama hiç yüzünde hüzün görebiliyor musunuz? İşte sizin kahraman evlatlarınız böylesine vatan sevdalısıdır. Bu insanların gazi den başka bir isimleri daha var bunu biliyor musunuz? EVET! “YAŞAYAN ŞEHİTLER”

Siz değerli misafirler; ne oluyorda o kadar sorununuz ve sıkıntınız varken, belki yokluk belki nice hastalık yaşarken, annenize, eşinize bakıp uykusuz kalırken, kalkıp buraya geliyor bizimle birlikte oluyorsunuz. Bir çoklarının anlamını bile bilmediği gazilere destek olmaya çalışıyorsunuz. Oysa tatilde olmalı, paranızı bankada tutmalı, film seyredip mısır patlatmalıydınız. Gaziler neyiniz oluyor, oğlunuz, kardeşiniz yada menfaat beklediğiniz birileri mi?..

Yok yok.. o gaziler ki, sizin sıcak yuvalarınızda dünyaya özgür bakmanız için gözlerini verdi,

O gaziler ki, sizler dokunasınız, üretesiniz diye kollarını verdiler. Yine sizler yürüyesiniz geleceğe, koşasınız medeniyetlerin üstüne diye kınalıbacaksız oldu. Özgür yaşayıp mutlu olasınız diye canını verdi. Her şeyini verdi. Şimdi kısıtlı bir imkanla acılar içinde ama gururlu bir tebessümle yaşıyor. Peki siz, siz o gazilerinize ne verdiniz. Bir trilyon versem bana bir sol elinizi veremezken, biz her şeyimizi bu vatana, aziz millete siz sevgili konuklara verdik. Çünkü biz sizi çok seviyoruz! Peki siz, siz bizi seviyor musunuz? Siz bize ne verdiniz?..

Evet, bu sözlerim, hayatında bir gaziye dokunmamış, sevgisini gösterememiş, bir teşekkür bile edememiş duyarsızlaradır. Tabii ki sizlere değil. Sizler bu akşam burada bulunarak, bizleri onore ettiniz. Çünkü bizi herkes öyle davetlere çağırmaz. Neden çünkü biz görüntülerimizle morallerini bozarız. Ama Türkiye de birileri var ki bizlere kendini adamış. uykusuz kalmış, parasını paylaşmış, dertlenmiş, acılarım için dua etmiş.

O kimseleri tanıyorsanız dikkatli bakın lütfen. Aranızdalar. İnsan gibi görünüyorlar ama aslında melekler… işte o meleklere buradan şunu söylemek istiyorum: KENDİNİZE İYİ BAKIN KENDİNİZ İÇİN DEĞİL BİZİM İÇİN BAKIN. ÇÜNKÜ SİZ ARTIK SİZE AİT DEĞİLSİNİZ. SİZİN GİBİ BİZ DE SİZİ SAHİPLENDİK. O YÜZDEN BİZİM SAMİMİ SEVGİLERE VE SARILMALARA, BAZEN YARDIMINIZA İHTİYACIMIZ VAR. GÖSTERMELİK, BACIMIZIN TACISINIZ,SİZİN İÇİN NE YAPSAK AZDIR LAFLARINDAN BIKTIK. Sizin sevginiz gerçek… çabalarınız bize güven veriyor. Olmayan ellerimizi tutmanız, görmeyen gözlerimize aydınlık katmanız, kesik bacaklarımıza ayak olmanız ve bizimle ilgilenmeniz, saçımızı okşamanız hoşumuza gidiyor. Çocuklarımıza, bizlere elinizden geleni yapıyorsunuz. Size ulaşan bir ihtiyacımız olduğunda halletmeden rahat uymuyorsunuz. Bunları biliyorum hatta burs gönderecekken paranızın olmayıp borç aldığınızı da biliyorum.Çok kötü bir zamanımda kalkıp iki melek Adana ya geliyorsunuz. Ankara ya gidip tek tek sarılarak destek oluyorsunuz. Evet siz çok özelsiniz. Çünkü diğerlerinin yapması gereken duyarlılığı sizler gönüllü gösteriyorsunuz.

Evet bizlere Atatürk cumhuriyetinin kahramanısınız diyorlar. Hayır aslında biz sadece vazifemizi yapıyorduk ama sizler evet Güç Birliğine İlk Adım Derneği, sizler, bizim kahramanlarımızsınız. Hele bir kahramanımız var ki, ata yürekli mi desem, deli yüreklimi desem,ana sevdalısı mı desem, gazi sevdalısı mı desem bilmem ama bildiğim tek şey bugün burada olmamızı sağlayan o! Bu derneği ayakta tutmak için kendini parçalayan o… geceni yarısında saçı-başı dağılmış annesinin ihtiyacını giderip temizlerken bir kulağında gazi evladına destek olan o. Bu organize için tatile bile çıkmadan sıcakta koştururken bayılan o. Şırnaklı talebelerin giyeceği çorabın derdine düşen ve kapı kapı para arayan o. Normal bir şey değil o. Teşekkür ederim GBİAD üyeleri..Teşekkür ederim bu gece yüreğini ve zamanını bizimle paylaşan davetliler.. teşekkürler kahraman gazi arkadaşlarım. Ve siz Z.Nazan SOYER

Size de teşekkür ederken özür dilerim. Çünkü sizlere bundan başka verecek bir şeyim yok…

Allah vatanımızı ve milletimizi korusun. Saygılarımla…….

Trackback from your site.