GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

24
Haz

GAZİ MURAT CANER

Written by selyus. Posted in SİZDEN GELENLER

Saygıdeğer Ertuğrul Bey,

Öncelikle 29 Mayıs 09 Cuma günü kaleme almış olduğunuz duyarlı yazınız ve nadir hatırlanarak gündeme alınan gazileri, köşenizde ağırladığınız için çok teşekkür ederim.

Her yazının bir yazılma amacı, verilen bilgisi, çıkarılacak dersi ve beklenen hedefi vardır. Buradan yola çıkarak, sizi mutlu edecek bir bilgi vereyim. Bende gazilerle çekilmiş birkaç resim gönderdim. Bu resimlerde çeşitli zamanlarda terörle mücadele ederken kolunu,gözünü ve bacaklarını kaybeden kahramanlar var ama yüzlerinde asla hüzün yok, gurur var.

Resimdeki diğer insanlara iyi bakın işte onlar size çok yakın, savaşın sivil cephesindeki kahramanlar. Bu insanlar gönüllü bir derneğin üyeleri. Kuruluşun adı “Güç Birliğine İlk Adım Derneği (www.gbiad.com.tr)”. Yazınızdaki cümlelerin anlamını 5 le çarpın ve öyle düşündüklerini, çabaladıklarını bilin.

Bu gönüllü sivil kahramanlar Terörle mücadelede yaralanan gazilerin; devletin karşılamadığı ihtiyaçlarını karşılıyor, evlendirmeye, çeşitli etkinliklerle gaziye ve ailesine moral vermeye, varsa çocuklarına burs göndermeye, en önemlisi de sarılıp pahalı parfümlerinin kokusuyla bağırlarına basmaya çalışıyorlar. Herkesi sarsan şehit, gazi haberlerinden onlar da sarsılmışlar ama “yok yok, bu böyle olmaz, yapacak bir şey mutlaka vardır diyerek harekete geçmiş ve zor şartlarda (ayrıntıya girerseniz şaşırtıcı fedakarlıklar göreceksiniz) kurulan bir dernekle 3 yılda güzel şeyler yapmışlar. Bunu öğrenen 1.Ordu K.eşi Nermin Saygun, E.Org.Edip Başer’in eşi Hülya Başer, daha onlarca tanıdığınız isim takdir edip destek vermişler. Size çok yakın İstanbul‘dalar. Lütfen onları değerlendirin.
Ben kim miyim?..

2 yıldan beri Adana valisinin izniyle, G.Antep, Mersin, Bodrum, İstanbul, Muğla ve Adana ilçeleri dahil toplam 130.000 lise öğrencisine gönüllü konferanslar vererek, sevdası yolunda şehit olmak inancıyla çabalayan; hala vatana ve sizlere borçlu olduğunu düşünen 6500 gaziden biri Gazi Murat Caner’im www.gazimuratcaner.net Omuz aşağısı ve sol elim felç ama çok güçlü, sağlıklı ve zenginim. Çünkü ben bu vatanı karşılıksız ve hesapsız sevenlerdenim. Yazdığınız duyarlı yazı ve tüm gönüllü sivil kahramanlarıma teşekkür ederim. Allah vatanımızı ve milletimizi korusun.

Saygıylarımla.

Trackback from your site.