GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

18
May

GBİAD 100’NCÜ YIL GELİBOLU ŞEHİTLİKLERİ ZİYARET ETKİNLİĞİ

Written by Yusuf SEL. Posted in ETKİNLİKLER ve DUYURULAR

18-19-20 Mayıs 2015 tarihlerinde planlanan “Çanakkale Zaferinin 100’ncü yılında Gazilerimize Moral Etkinliği” projemizin, 1’nci Ordu Komutanı Sayın Org. Salih Zeki Çolak Paşamızın kabulü üzerine 1’nci Ordu Lojistik Başkanı Alb. Nihat Aksüt’ün programladığı ve başından sonuna kadar takip ettiği, Başkanımız Zeynep Nazan Soyer’in Annesinin ve kendisinin rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı etkinliğimiz için Başkan Yardımcımız Dr. Serap Kavalcı idaresinde, GBİAD Yönetim Kurulu, Güneydoğu Gazilerimiz, eşleri ve çocukları, derneğimizin okuttuğu çocuklar ve gönüllülerimizle birlikte İstanbul’dan, Gelibolu’ya hareket ettik.

Bu yılki Çanakkale ziyaretimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı da kapsaması etkinliğimize ayrı bir anlam ve güzellik kattı.

Tekirdağ Orduevi’nde mola verdik ve Per.Alb. Yılmaz Karacabay tarafından ağırlandık. Kendisine teşekkür belgesi sunduk.

Gelibolu’ya geldiğimizde 2’nci Kolordu Komutanlığının derneğimize refakat etmek üzere görevlendirdiği mihmandarımız Erdi Astsubay karşıladı. Gezi boyunca bizleri Gelibolu Hamzakoy Yerel Özel Eğitim Merkezi’nde ağırladılar. Aynı gün Bayraklı Baba ve Çilehane’yi ziyaret ettik.

Akşam yemekleri ve sabah kahvaltılarımızı Gelibolu Orduevinde yaptık. İkinci gün, Kilitbahir kalesi, Namazgâh Tabyası, Mecidiye Tabyası, Şehitler Abidesi, Yahya Çavuş Şehitliği, Seddülbahir Kalesi, Ertuğrul Koyu, Alçıtepe Köyü şehitliklerini ziyaret ettik. Akşam kampa dönüşümüzde geçen yılki “Çanakkale İftar Programı” kapsamında Şehitlik ziyaretlerimizde bize eşlik eden mihmandarımız İs.Ütğm. İnanç Atila ve Eşi Didem’in görev dönüşü ayağının tozuyla sıcak bir şekilde karşılamaları bizlere duygulu anlar yaşattı. Birlikte sohbet edip topluca fotoğraf çektirdik.

Üçüncü gün, 2’nci Kolordu Karargâhına ulaştığımızda bizleri, 2’nci Kolordu Kurmay Başkanı Kur.Alb. Ayhan Saygın ve 2’nci Kolordu Genel Sekreteri Alb. Deha Şen kapıda karşıladılar. Karargâh girişinde Müzeye dönüştürülmüş kısımda Ramazan Binbaşı ve Gen.Sker. Siv.Me. Feyza hanım tarafından tanıtım ve bilgilendirme yapıldı. Bu sırada 2’nci Kolordu Komutanı Korg. Yıldırım Güvenç, Dr. Serap Kavalcı, Gazilerimiz, eşleri ve gazi çocukları tarafından makamında ziyaret edilerek, kendisine teşekkür plaketi arz edildi. Yıldırım Paşamız, Gazi çocuklarına tek tek isimlerini sordu ve akabinde onlara kendi isimleri ile hitap etti. Ardından, Gazi evlatlarımız ve tüm GBİAD mensuplarına tek tek hoş geldiniz diyerek, toplu bir fotoğraf çektirdiler. Otobüsümüze kadar eşlik etmeleri ve selam vererek uğurlamaları bizleri çok duygulandırdı.

Conk Bayırı ve Anafartalar Şehitliği ve anıtına yapılan ziyaretlerden sonra yine farklı da olsa iyi bir sebeple tekrar Çanakkale’de olma duygu düşünceleri ile istemeyerek de İstanbul’a dönüş yoluna geçildi.

Birlik, beraberlik içerisinde Ulusal bütünlüğümüzü koruyup, kollayarak, acımızla, onurumuzla, hüznümüzle, vakarımızla, ülkemizin huzura, mutluluğa kavuşması, Gazi Evlatlarımızın acılarının bir nebze de olsa dinmesi için çalışan, bizim gibi gönüllü, gönlünü, emeğini, sevgisini ülkesinin yararına yoğunlaştıran bir sivil toplum kuruluşuna desteklerini esirgemeyen, Gelibolu Etkinliğimiz boyunca bizlere destek olan başta 1’nci Ordu Kom. Sayın Salih Zeki Çolak Paşamız olmak üzere komuta kademesindeki komutanlara ve tüm TSK mensuplarına ve diğer tüm Resmi Kuruluşlara teşekkürlerimiz ve saygılarımızla.

GBİAD Yönetim Kurulu

FOTOĞRAFLAR

{phocagallery view=category|categoryid=110}

Trackback from your site.