GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

02
Tem

GBİAD GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ 2015

Written by Yusuf SEL. Posted in ETKİNLİKLER ve DUYURULAR


TÜM FOTOĞRAFLAR

Birlik ve beraberlik içinde olmanın, kardeşliğin, paylaşmanın ve toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerinden birini teşkil eden Mübarek Ramazan ayının gelişiyle birlikte, geleneksel hale gelen “GBİAD İftarı” 03 Temmuz 2015 Cuma günü, Derneğimizin her zaman en büyük destekçisi çok değerli şahsiyet İstanbul Altın Rafinerisi (İAR) Başkanı Av. Özcan Halaç ve çok kıymetli eşi saygıdeğer Başak Halaç’ın ev sahipliğinde Kuyumcukent Wedding World AVM Büyük Salon’da yapıldı. Geleneksel GBİAD iftarlarının 9’ncusuna; Şehit Aileleri, Gaziler, GBİAD gönüllüleri, burs verilen öğrenciler, GBİAD yönetim kurulu, seçkin misafirler ve dernek bağışçıları katıldı.

Dualarla açılan orucun ardından ney dinletisi ve GBİAD tanıtım barkovizyon gösterimi yapıldı.

GBİAD Kurucu Başkanı Zeynep Nazan Soyer yaptığı konuşmada, “Birlik beraberlik ve iyilik yapmanın önemine değindi. Konuşmasını güzel bir şiirle sürdürdü:

Kavgayı, bir yaprağın üzerine yazmak isterdim sonbahar gelsin yaprak dökülsün diye.
Öfkeyi, bir bulutun üzerine yazmak isterdim yağmur yağsın bulut yok olsun diye.
Nefreti, karların üzerine yazmak isterdim güneş açsın karlar erisin diye.
Ve dostluğu ve sevgiyi, yeni doğmuş tüm bebeklerin yüreğine yazmak isterdim
onlarla birlikte büyüsün bütün dünyayı sarsın diye…

Konuşmasına Ramazan ayının iyiliklere vesile olması ve insanın hayatında “Dua” kavramının yerine değinerek devam eden Nazan Soyer, iyiliğin gücü ve zaferi ile el birliği, güç birliği, artan dostluk ve paylaşım duyguları içinde daha nice senelere ve iftarlara birlikte erişme temennisiyle” dedikten sonra Başak Halaç’ı sahneye davet ederek kendisine ve Özcan Halaç’a, Kiaş’a ve emeği geçenlere; Şehit Aileleri, Gaziler, okuttuğumuz öğrenciler ve GBİAD Yönetim Kurulu adına teşekkürlerini ifade etti. Teşekkür Belgesi, Çiçek ve Sürpriz bir hediye olarak bir önceki etkinlikte çekilmiş ve çerçevelenmiş fotoğraflarını takdim etti.

Kısa bir söz alan Başak Halaç’ın, ertesi gün Umre ziyaretinde bulunacak eşi ve kendisi adına Şehit Aileleri ve Gazilerden helallik istediği anlar salondakilere duygulu anlar yaşattı.

GBİAD Kurucular Kurulu Üyesi Görme engelli Gazimiz Hüseyin Özlük sahneye davet edildi. Gaziler adına duygu ve düşüncülerini dile getiren Özlük, kendi eseri “Dev Semaver”i ve yazdığı “Gözlerimi İstiyorum” isimli kitabını hediye etti.

İftar programının hazırlanmasındaki çalışmalarından dolayı sahneye davet edilen KİAŞ görevlileri Aydın Afşar, Ayşen Burcu ve Ayşen Esen’e GBİAD adına Teşekkür Belgeleri, GBİAD 1’nci Başkan Yardımcısı ve Bağışçısı Atiye Mutlu ve GBİAD Yönetim Kurulu Üyesi Gazi Yüksel Yurtsal tarafından sunuldu.

Türkiye Harp Malûlü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Şube Başkanı ve GBİAD Üyesi Gazi Önder Çelik de Şehit Aileleri ve Gazilere yaptıkları desteklerden dolayı Av. Özcan Halaç ve Başak’a Dernek adına hazırlanan plaketlerini takdim etti. Kısa bir konuşma yapan Çelik, duygu ve düşünceleri ve yardımlarından dolayı teşekkürlerini sundu.

İftar programı boyunca dualar edildi, Furkan Necipoğlu ve arkadaşları tarafından sunulan Ney dinletisi ve Semazen gösterisi yapıldı.

Ramazan aylarında iftar davetlerinin sonunda gerçekleştirilen çok güzel bir geleneğimizi de GBİAD olarak bu iftarda gerçekleştirmenin mutluluğunu hep birlikte yaşadık. “Diş Kirası” olarak bilinen bu geleneğin amacı; davete katılan konuklara ayrılırken bir miktar paranın kese içinde sunulması, böylece mutlu ve hayır duaları ile ayrılmalarını sağlamaktır. Bu geleneği yaşatarak Şehit Ailelerinin, Gazilerin ve Destek verdiğimiz Öğrencilerin yüzünde bir tebessüme vesile olabildiysek ne mutlu…

Çekilen resimler ve yapılan vedalaşmaların ardından iftar yemeği tamamlanarak misafirler uğurlandı.

GBİAD
Kurucular Kurulu ve Yönetim Kurulu Adına
Zeynep Nazan Soyer
Başkan

Trackback from your site.