GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

26
Mar

HABERTÜRK CANLI YAYIN KONUŞMASI

Written by selyus. Posted in ETKİNLİKLER ve DUYURULAR

“ GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ”

Metre kareye düşen mutlu insan sayısının azaldığı şu günlerde;

“BİR ŞAHSIN YAŞADIKÇA MEMNUN VE MUTLU OLMASI İÇİN LÂZIM GELEN ŞEY KENDİSİ İÇİN DEĞİL KENDİSİNDEN SONRA GELECEKLER İÇİN ÇALIŞMASIDIR.”

Emeğin, sevginin ve fedakârlığın eseri olan; “GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ” ismi ile binlerce km. lik yolculuğuna ilk adımla başlayıp, nifaksız bir anlayışla engelleri aşarak göklere erişmeyi, Dünyanın iyiliklerle kurtulacağı düşüncesi ve inanışı ile ortak akılla sivil inisiyatifin canlandırılmasına katkı sunmayı, hayatın güzellik ve mutluluğunu topluma sevgi ve hizmette arayan gönüllüler ordusu ile “Bu vatan çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya lâyıktır” diyen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e özlem ve minnetlerimizle bir nebze borcumuzu ödemeyi görev addediyoruz.

Kurucu Üyemiz çok değerli E. General Sayın Ömer Keçecigil Paşa ve sevgili eşleri “GATA Anne” Bilge Keçecigil Hanımefendinin yıllar önce başlattıkları, yıllar boyu fedakârca emek verdikleri zor durumda olan lise, üniversite düzeyinde öğrencileri yatılı okutarak topluma yararlı bireyler yetiştirmişler, Gazilerin her türlü sorunları ile ilgilenmişler ve daha sonra da biz gönüllüler ordusu ile güç birliği yaparak bu çalışmaları yıllar boyu devam ettirmişlerdi. Bizler ise bayrağı teslim alarak yolculuğa devam ediyoruz.

Trackback from your site.