GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

28
Eki

HARBİYE ORDU EVİNDE GAZİ İBRAHİM DAL’A TAŞINABİLİR KİTAP OKUMA CİHAZININ 4’ÜNCÜSÜ

Written by selyus. Posted in ETKİNLİKLER ve DUYURULAR

17 Ekim 2009 Harbiye Ordu Evi’nde Güç Birliğine İlk Adım Derneği’nin Düzenlediği bir organizasyonla Adana’dan gelen görme engelli Gazimiz İbrahim DAL’ a dördüncü taşınabilir görme aleti verdik. Aletin önemli bir miktarını Doktor Serap KAVALCI ve akrabaları, bir bölümünü de derneğimiz bağışçıları karşıladı. Bilişim Eğitim Yayıncılıktan gelen iki öğretmen, dört görme engelli Gazimize (Hüseyin ÖZLÜK, Erkan İNAĞ, Osman SERTBAŞ, İbrahim DAL)  cihazı tanıttılar.

           17 Ekim 2009 Harbiye Ordu Evi’nde Güç Birliğine İlk Adım Derneği’nin Düzenlediği bir organizasyonla Adana’dan gelen görme engelli Gazimiz İbrahim DAL’ a dördüncü görme aletimizi verdik. Aletin önemli bir miktarını Doktor Serap Kavalcı ve akrabaları, bir bölümünü de derneğimiz bağışçıları karşıladı. Bilişim Eğitim Yayıncılıktan gelen iki öğretmen, dört görme engelli Gazimize (Hüseyin ÖZLÜK, Erkan İNAĞ, Osman SERTBAŞ, İbrahim DAL)  cihazı tanıttılar.

          Cihazın tanıtımı ve İbrahim DAL’ a görme cihazının takdimi için Harbiye Ordu Evi Sakarya Salonu’nu bizim için hazırladı, Gazi evlatlarımız duygu, düşünce ve teşekkürlerini ifade eden konuşmalarla bizlere çok duygulu anlar yaşattılar. Doktor Serap Hanım aleti İbrahim DAL’ a teslim etti, fotoğraflar çekildi ve daha sonra Harbiye Ordu Evi lokantasında verilen müzikli o harika yemekle etkinlik son buldu. 1’inci Ordu Kurmay Başkanı Tümgeneral Muharrem YAVAŞ Paşa, telefonla arayarak TSK adına tüm bu yaptığımız güzellikler için teşekkürlerini sundu. Bizde kendilerine her yaptığımız etkinlikte Ordunun yanımızda olduğunu bilmenin gururunu ve onurunu taşıdığımızı arz ettik. Harbiye Ordu Evi Cihangir Albay, Yusuf Albay ve Erhan Albay, Asutay Binbaşı’ya gösterdikleri alaka, nezaket ve tüm iyiliklerine Gazi evlatlarım, gelinlerim, yönetim kurulu ve kurucular kurulumuz adına teşekkürü borç biliriz. Beşinci görme aletini planlıyorum dediğim zaman Türkiz ÇARMIKLI ve Asuman DEMİRCİOĞLU beraberce alacaklarını söylediler. Kayseri’den görme engelli Gazimiz Yılmaz ÜÇKAN ‘a bu alet, temin edildikten sonra bir organizasyonla kendisine teslim edilecektir.

Saygılarımızla.
GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ
Genel Başkan
Zeynep Nazan SOYER

Trackback from your site.