GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

27
Mar

İLK ADIMLA GELEN MUTLULUK

Written by selyus. Posted in BAŞKANDAN

İlk Adım nedir?

Tabi ki Atamızın Samsuna çıkışı ile birlikte Anadolu’nun kurtuluşu ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu için atılan ilk adımdır.

Bir insanın yaşamında yaptığı ilkler gerçekten çok önemlidir. Çünkü tüm geleceğini ve ailesinin yaşantısını bu adım belirler. İlk adım insana cesaret verir ve rotasını çizer. Şayet atılan bu ilk adım başarısız olursa daha sonraki adımlar gelmez ya da bu adımlar korkak olur.

Bazen o adımla, her ne kadar istemeseniz de tüm yaşantınız ve dünyanız değişiverir. Bizler yani Gaziler, o adımla hayatı değişen ve geri dönüşü olmayan bir yola giren insanlarız.

Ben, değişen pek çok şeyden söz ederken acı duyuyorum. Keşke, o adımla değişmeyecek pek çok şey olduğunu söyleyebilseydim. Ama mümkün değil…Azda olsa, bazen ilk adımlar insana büyük mutluluk verir. Onun hayatında çok güzel bir sayfa açar. Onu, güzel ve kendini insanlığa, iyiliğe adamış insanlarla tanıştırır. İkinci hayatımda, yani mayına bastığım 1996 yılından sonra atmış olduğum iki adımla, iki güzel insanla ve onların birbirinden değerli dostlarıyla tanışmam belki de, bu yaşantıma başladığımda attığım en önemli ve en güzel adımdır.

Bu adımların ilki, 2000 yılında Ankara da Gaziler için yapılan TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezine gelmem ve burada benim için çok değerli olan, manevi annem yani namı diğer GATA ana Bilge KEÇECİGİL ve kıymetli eşi manevi babam (E) Korgeneral Ömer KEÇECİGİL’le tanışmamdır.Ve ikincisi, onların vasıtasıyla üyesi olmaktan büyük onur ve mutluluk duyduğum GBİAD’ın Başkanı, gönüllerin annesi ZEYNO annemle, yani sevgili Zeynep Nazan SOYER ve onun birbirinden değerli gönüllü melekleri ile tanışmam olmuştur.

Acıların paylaşılınca azaldığı gibi, mutluluğunda paylaştıkça çoğaldığını, karşılıksız ve çıkarsız sevginin güzelliğini bu güzel iki insandan ve dostlarından öğrendim. Kısaca, onlar bizden sadece ve sadece sıcak bir tebessüm bekleyen birer aile oldular diyebilirim.Bizler Gazi olduktan sonra başımıza gelen en güzel şeylerden biri ve belki de en önemlisi; bu insanlarla özellikle Bilge ve Nazan Anne ile tanışmamız olmuştur. Onlar, her zaman “Bana bir adım gelene beş adım giderim ve bana taş atana gül atarım” mantığıyla hareket etmişler ve biz Gazilerden önce öz evlatları olmamasına rağmen, bizleri birer evlat kabul edip, özden öz sahiplenmişlerdir.

Devletin, Milletin ve Silahlı Kuvvetlerin dışında, bu milletin bağrından gelen Sivil Toplum Örgütlerinin de, Gazi ve Şehit ailelerini sahiplenebileceğini Türkiye’ye ve tüm dünyaya gösteren bu insanlar atmış oldukları bir adımla, GBİAD’ı yani Güç Birliğine İlk Adım Derneğini kurarak gücümüze güç katmışlardır.Maddi ve manevi olarak her zaman yanımızda olan bu insanlar, acı ve tatlı günlerimizde bir güneş gibi açarak bizlere destek olmuş, tüm dostlarını ve imkânlarını gönlümüze sunmuştur.

Gazi bir Türk askeri olmanın onurunu bizlere yaşatan, bu insanları ve tüm dostlarını canı gönülden selamlıyor, saygılar sunuyor ve ellerinden öpüyorum.

VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

GAZİ SAVAŞ YÜCEL.

Trackback from your site.