GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

13
Tem

KADİR GECESİ

Written by Yusuf SEL. Posted in ANLAMLI GÜNLER

Kur’an-ı Kerim’in ilk ayetinin indiği gün ” Kadir ” diye adlandırılmış ve bu sebepten dolayı Ramazan ayının 27. gününe kutsiyet verilmiştir. Bu kutsal gecenin bütün Türk Milletine hayırlar ve mutluluklar getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ederiz.

Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’in gönderildiği andan itibaren, tüm insanlığı hakka, hakikate, iyiliğe, adalete, ahlak ve fazilete çağırmış, hakkı anlatmaya, hakikati duyurmaya, adaleti yüceltmeye, sevgiyi yaymaya, fazilet ve erdemin hak ve hakikatin yanında yer almayı öğütlemiştir.

Müslümanların yaşadığı hemen her yerde Kuran-ı Kerim’e rağmen kan akıyor olması, halen masum çocukların ölüyor olması, halen annelerin gözyaşı döküyor olması, bu aydınlık rehberinden sonra halen zulmün, haksızlığın, insanların gönüllerini karartıyor olması ve halen kardeşin kardeşi katlediyor olması çok üzüntü vericidir.

Ne yazık ki; Kur’an’a hak ettiği kıymeti vermeyip, onu iyice anlamaktan uzak bir tutumla, öğütlerinden uzaklaşarak ilim, medeniyet, barış, iyilikten ve esenlikten uzaklaşmaya başlandığı bu günlerde bin aydan hayırlı olan bu mübarek Kadir Gecesi’nde, güneş doğuncaya kadar Yüce Allah’a dualar etmek, iyilikler dilemek, Yüce Kitabımızın hak, hakikat, iyilik, ahlak ve adalet ilkelerine sımsıkı sarılarak, yeryüzüne barış, iyilik ve esenlik getirmesi için Allah’a yakarmamız daha büyük bir önem ve anlam ifade etmektedir.

Kadın, çocuk, yaşlı demeden reva görülen zulüm, şiddet ve cinayetlerin Ramazan ayı boyunca da devam etmesinin üzüntüsü yüreğimizi dağlıyor. Ramazan ayı ve bu mübarek gece vesilesi ile, nerede olursa olsun aç, yoksul, mahrum, mağdur, zayıf ve mazlumların acılarına ortak olmalı ve onlara yardım ellerimizi uzatmalıyız.

Saygılarımızla,

GBİAD
Zeynep Nazan Soyer
Başkan

Trackback from your site.