GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

24
Eyl

NAZAN ANNE’YE GELEN MESAJLAR

Written by selyus. Posted in SİZDEN GELENLER

Nazan Anneciğim,

Merhaba TRT Haber’de harikaydınız. Ağzınıza ve yüreğinize sağlık. Ellerinizden öpüyoruz esen kalın.

Hüseyin DEMİR’in eşi Songül Gelinin

 

Siz Gazilerin değerli anası,

Türk milletinin gözbebeği kahraman gazilerimize sahiplenmek adına yaptığınız çalışmalardan ötür şükranlarımı sunarım.

Sizin onlara yapıtığınız analık ne mukaddes analıktır.

Nazan Anneciğim,

Merhaba TRT Haber’de harikaydınız. Ağzınıza ve yüreğinize sağlık. Ellerinizden öpüyoruz esen kalın.

Hüseyin DEMİR’in eşi Songül Gelinin

 

Siz Gazilerin değerli anası,

Türk milletinin gözbebeği kahraman gazilerimize sahiplenmek adına yaptığınız çalışmalardan ötür şükranlarımı sunarım.

Sizin onlara yapıtığınız analık ne mukaddes analıktır.

Kendini gazilerin kolu, bacağı, gözü, eli ve kalbi olarak adamış siz değerli Nazan Ana’yı saygı ve hürmetle selamlıyorum.

Güneydoğu Gazisi Hataylı Uzman Çavuş Mevlüt ÇOKBİLGİ’nin kardeşi

 

Sevgili arkadaşım.

Yaptığınız olağanüstü gayret ve çalışmalar için size sonsuz teşekkürler.

Yaşama gücü ,verdiğiniz gazi ve şehitler ve aileleri ve de bizler sizi hep şükranla ,saygı ile anıyoruz.

SEVGİLERİMLE.

Sizi izleyeceğiz yarın….

Güzel bir hafta geçirmeniz dileyi ile.

RESSAM Münire ÖZBEY

Gazi ersin güluçar :

Sevgili Nazan Anne’ciğim,

Ben Adana’dan evladın Ersin,

Öncelikle ellerinizden hasretle öper sizi çok özlediğimi belirtmek isterim. Anne’ciğim, programı izlemeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Biz Gazilerin en büyük ortak sorunlarından birini size arz etmek istiyorum. Dile getirme şansınız olursa tüm silah arkadaşlarım Gaziler adına minnet duyacağım.

Sevgili Annemiz; İş hakkını kendisi kullanan GAZİLER %70’i aşkın kullanan sakatlık raporu olmazsa tıpkı diğer çalışanlar gibi 65 yaşına kadar çalışmak zorunda. Bu yüzden % 70 raporu şu an tek ayağı ve eli ampute olan arkadaşlarımıza bile vermiyorlar. Zamanında alanlar bir şekilde almış olabilirler. Ama biz GAZİLERİN büyük bir bölümü GAZİ olarak emekli sandığınca malul kabul edilmemize rağmen bu durumda ömür boyu çalışmak zorunda kalıyoruz.

Bizim istediğimiz; Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından Malul maaşı alan ve Devlet tarafından verilen iş hakkını kendi kullanan Gazilerin sakatlık derecesine bakılmaksızın ev fazla 15 yıl prim gününü doldurduğunda çalıştığı kurumda emekli edilmesidir.

Biz GAZİLERİN yaralı ve yorgun bedenlerini ömür boyu çalıştırmak hangi vicdana sığar, Teşekkür ederim Anne’ciğim. Sen çok seviyoruz.

Münire özbey

Sevgili Arkadaşım, yaptığınız olağanüstü gayret ve çalışmalar için size sonsuz teşekkürler. Yaşama gücü, verdiğiniz GAZİ ve ŞEHİTLER ve AİLELERİ ve bizler sizi hep şükranla saygı ile izleyeceğiz yarın güzel bir hafta geçirmeniz dileğiyle.

RESSAM

Münire ÖZBEY

BİRSEN HANIMIN MEKTUBU

Neden Nazan Anne!

Benim adım Birsen Dağlı malul gazi eşiğim ve Ankara’da yaşıyorum. Bu satırlarda henüz tanıştığım ve ilk görüşmelerimizde “ Nazan hanım “ diye hitap ettiğim Nazan anneyle yüz yüze karşılaştıktan ve 7 Eylüldeki iftar yemeğine katıldıktan sonra kendisinin de iznini isteyerek neden “Nazan Anne” demeye başladım.

Aslında ben yaklaşık bir yıldır sevdiğim ve yakın olduğum bir arkadaşım sayesinde GBİAD ‘ın nelere imza attığını ve başta Nazan anne olmak üzere onunla birlikte güç birliği yapmış insanların da içlerinin ne kadar dolu dolu olduğunu da biliyorum.

Ancak Ankara’da oturuyor olmam GBİAD ile tanışmamızı mümkün kılmadı. Taa ki 30 Ağustos tarihine kadar. Arkadaşımın da bana verdiği cesaretle anlamlı günde Nazan Anne’nin telefonunu çaldırdım. Karşımdaki ses sanki hiç yabancı değildi. Ve kızım diye hitap ediyordu. “Acaba ne söylesem” diye düşünürken dakikalarca sürdü telefon konuşmamız ve konuşmamızın sonunda 7 Eylülde yapılan iftar yemeğine İstanbul’a davet etti. Eşimle birlikte seve seve kabul ettik.

Biz Ankara’da da sık sık davetlere katılırız. Açıkçası 7 Eylülde yapılan daveti de itina ile hazırlanmış bir davet olarak gördük.

Ancak itina ile hazırlanılmışa kadar tamam ama sonrası farklıydı. Bir kere oldukça kalabalık olmasına rağmen herkes birbirini tanıyordu, sanki geniş bir aile yemeği gibi. Çok değerli büyüklerimizde bizimle birlikteydi, herkes saygılı ölçülüydü ama kesinlikle protokol havası yoktu. Mikrofona çağırılan insanlar önceden hazırlanıp sunulan kâğıtlardan değil, içlerinden geçeni ifade ettiler bence. Bütün gece sona erene kadar nezih, sıcak ve farklı bir geceydi.

Dönüş yolunda daha arabadan inmeden küçük büyük Z.Nazan SOYER hanımefendiye neden Nazan Anne dediklerini anlamıştık. Muhtemelen bizim tanık olduklarımız küçük bir dilim. Ancak orada karşılaştığımız insanların ses tonlarından bile oradaki güç birliğinin farkına varıyorsunuz.

Buraya gönül vermiş, tanıdığımız ve tanımadığımız herkesi kutluyorum ve siz Nazan Anne sizin de dediğiniz gibi umarım sizin içinde hep “İYİLİK” olur.

BİRSEN DAĞLI

 

İNSAN OLMA VE GAZİ OLMANIN KOŞULLARI

GAZİ: En büyük mertebenin önce şehitlik sonra gazilik mertebesinin geldiğini ve binlerce şehidimizin ruhunu ve gazilik mertebesinin onurunu en iyi temsil edendir.

GAZİ: En büyük gazinin yüce Türk Atatürk olduğunun bilincinde olandır.

GAZİ: Sürekli okuyan kendisini geliştiren yaptığı meşgaleden dolayı olumsuz düşünceye mahal bırakmayandır.

GAZİ: Yaşadığı olumsuz olayları ne kadar büyük olursa olsun ne kadar yıpratıcı olursa olsun aklını mantığını ve soğukkanlılığını kullanıp sorunları çözüme ulaştırandır.

GAZİ: Küçüğünü seven büyüğünü sayan her gün sabah karşılaştığı her insana gülümseyen sevecen bir şekilde yaklaşandır.

GAZİ: Kendi menfaatlerinden çok devletin ve milletin menfaatlerini en önce tutandır

GAZİ: Gazilik mertebesinin büyüklüğünü en iyi şekilde temsil eden ve asla kötü amaçla bunu kullanmayan ve kullandırtmayandır.

GAZİ: Kaygılanmayacak kadar büyük, kızmayacak kadar soylu, korkmayacak kadar güçlü, üzülmeyecek kadar mutlu olandır.

GAZİ: Yaptığı bütün işlerde kararlı olandır. Ve tükenemeyen bitmeyendir. Ve sürekli geleceğe umutla bakandır.

GAZİ: Kahramandır. En zor koşullarda bile zorlukların üzerine cesaretle katkı yapandır. Bencillikten uzak davranan kendisinden beklenen şeyleri başkalarının ondan beklediğinden daha olan insandır. Muhalefete meydan okuyan doğru olduğuna inandığı şeyi korkusuna rağmen yapan kişidir.

GAZİ: Karşılığını veremeyecek birine bir iyilik yapmadıkça mükemmel bir gün yaşanmış sayılmaz kılandır.

GAZİ GÖKSEL GÜMÜŞ

HATAY

 

 

Trackback from your site.