GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

29
Mar

OLAĞAN GENEL KURUL

Written by selyus. Posted in ETKİNLİKLER ve DUYURULAR

“30 EYLÜL 2007 PAZAR GÜNÜ TOPKAPI ERESİN HOTEL’DE
OLAĞAN GENEL KURULUMUZU VE GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Açılış konuşmasını yapan Güç Birliğine İlk Adım Derneği Genel Başkanı Zeynep Nazan Soyer, derneğin bugüne kadar hayata geçirilen projelerini ve etkinliklerini anlattı. Divanın teşkili ile saygı duruşu ve yoklama ile devam eden ilk Olağan Genel Kurul 6 (altı) aylık geçici yönetimden 3 (üç) yıllık Asil Yönetime geçti.

Son derece olumlu, uyumlu yüreklerini akılları ile birleştirmiş güzel insanlarla gerçekleştirilen genel kurul üyeliklerine, hayırlı uğurlu olması dileğiyle üyelerin tümünün oyları ile Genel Başkanlığa Zeynep Nazan Soyer, Başkanı Yardımcılığına Dr. Cemile Kuşkucu, Başkan Yardımcılığına H. Yüksel Ergen, Genel Sekreterliğe Av. Nevin Hatipoğlu, Saymanlığa Hamide Atmaca, Üyeliklere de Ayşe Gürel ve Asuman Demircioğlu seçildiler. Denetleme Kuruluna Av. Halime Ülger, Bankacı İlknur Mutlu, Aysel Ulusoy seçildiler.

Aynı gün aynı yerde üyeler, konuklar, hayırseverler, gönüllü dostlar iftar yemeğinde buluştu. Açılış konuşmasını Genel Başkan Zeynep Nazan Soyer’in yaptığı, Adana’dan gelen Gazi Murat Caner, Ankara’dan gelen geçen yıl Akdeniz Üniversitesinde böbrek nakli ameliyatını gerçekleştirdiğimiz Gazi Levent Kardeşgiden’in anlamlı konuşmaları ile misafirlere duygusal anlar yaşattılar. Hüzün, mutluluk, şükür, onur, gurur bileşkesi bir platformdu.

Gazi Oktay, Gazi Erkan, Gazi Uğur eşi Canan ile, Gazi Erdal annesi Yeter Hanım ile, Gazi Yakup, Gazi Salih, Gazi Yüksel, Gazi Osman, Gazi Olcay, Ankara’dan Gazi Hüseyin, Ankara’dan Gazi Savaş, Ankara’dan Gazi Levent, Gazi Murat eşi Fatoş ve baldızı Elif ile geldiler. Gazi Uğur eşi Canan ile birlikte gazi evlatlarımız adına çiçek verdiler. Her biri gazi evladımız onur konuklarımızdı.

Ayrıca, Merkez Valimiz daha önce Çankırı ve Iğdır Valiliklerinde bulunmuş, Yönetim ve Denetim Kurullarında görev alan Sayın Aysel Ulusoy’un eşi Sayın Vali Halil Ulusoy’da onur konuğumuzdu.

Altı ay sonra Çanakkale Temsilciliğini veya Şubesini teşkil edeceğimiz üyelerimiz; halen Başkan Yardımcımız İris Otelinin sahibi Yüksel & Rüveyde Ergen bağışları ile Av. Mehmet Altın, İzmir’den Kurucu Üyemiz Modacı Hanife Çetiner aramızda idi.

Ramazan Bayramında Gazilerimize ve burs verdiğimiz çocuklarımıza güzellikler sergilememizi sağlayan daimi bağışçılarımız, hayırseverlerimiz, konuklarımız, gönül dostlarımız; Sayın Üstünel Ailesi, Banyocu Ailesi, Sabuncu Ailesi ve kardeşleri, Demircioğulları Ailesi, Eresin Ailesi, Şaner Ailesi, Yazıcıoğulları Ailesi, Eğilli Ailesi, Gürel Ailesi (manevi kurucu annemiz Suzan Gürel), Kubal Ailesi (en küçük üyemiz Yiğit’in çiçekleri için teşekkürlerimizle), Av. Ülger, Av. Hatipoğlu, İyigün Mutlu Ailesi ve arkadaşları, Atmaca Ailesi, Kurtoğulları Ailesi (torunları sevgili Can’ın -6 yaşında- 5 YTL bağışı için teşekkürler), Yörük Ailesi, Tarhan Ailesi, Ertuna Ailesi ve dostları hemşehrilerimiz, Çulpan Ailesi, Ü. Gündüz, Diş Hekimi Cengiz, Asistanlarım Gökhan ve Filiz, Savaş Bey ve eşi, Ozan Ailesi, annem Nazmiye Soyer, ağabeyim Metin Soyer, G. Eyel, Beril, Dr. Kuşkucular, Dr. Kavalcılar, Müjgan Yılmaz, Şehmuz, V. Kuyaş, Çınar Halının sahipleri Pelin Hanım ve Ailesi aramızda idi. Ayrıca; Marmara Üniversitesini kazanmış Anadolu’nun çeşitli illerinden gelen 7 (yedi) öğrencide davet edildi.

Onursal Başkanımız Sayın Semra SEZER Hanımefendinin Ankara’dan bizzat arayarak tebrik telefonu, İstanbul Valisinin eşi Neval Güler Hanımefendinin tebrik telefonu, Kurucu Üyelerimiz, Vefalı Dostlar, yıllarca gazilerimize ve öğrencilere emek vermiş E. Korgeneral Ömer Paşa ve Eşi Bilge Hanımefendinin Antalya’dan tebrik mesajı ve bağışlarını sundular. Anadolu Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Yazıcı ve değerli eşi Suzan Yazıcı tebriklerini ve bağışlarını sundular, Kurucu Üyemiz Gülten Yazıcı İzmir’den ve Kurucu Üyemiz Atiye Mutlu Antalya’dan tebriklerini ve bağışlarını sundular.

İstanbul GATA Komutanı Korgeneral Tuncay Çakan Paşa Ankara’dan tebrik mesajı, Çağlar Ulusoy, Müjgan Yılmaz, Serpil Futacı, Yılmaz Ergenekon, Kevser Eresin, Asuman Demircioğlu’nun saygıdeğer annesi, N. Banyocu’nun Sayın oğlu, Selen Akoğlu, Aysel (Haluk) San, bağış olarak kızıyla beraber harika bir cd (Tangolar) hazırlayıp, sanat danışmanımız Devlet Opera Sanatçısı Süleyman ALNITEMİZ ve kızı Melis ALNITEMİZ'e teşekkürler. Çınar Halının sahibi Pelin Hanımın halası değerli öğretmen Nermin Tan’ın derneğimize bağışladığı cd li şiir kitabını birlikte masa masa ziyarette bulunup tüm konuklarımıza satışa sundu. Önemli bir gelir temin ederek yüreğinin güzelliğini ve yardımseverliğini sergiledi.

Gazilerimize hediye paketlerinin hazırlanmasında emeği geçen; Gülşen Yazıcı Bilgiç, Ahmet Bilgiç, Adel Kalemcilik A.Ş. Taner Dursun Beye, Sema Ertuna’ya, Yönetim Kurul Üyesi Hamide Gül Atmaca’ya, Mübeccel Yörük, Filiz Doğan’a, Hikmet Kurtoğulları’na teşekkürler.

Dr. Cemile Kuşkucu Gazi Osman’ın bebeğine altın hediye etti.

Dernek yazışmalarımızda yardımlarını esirgemeyen ayrıca web sayfamızı oluşturan Boğaziçi Digital firması sahipleri Gökhan Kuşkucu’ya, Yusuf Beye, İlkay, Yaprak, Hakan ve Merve’ye teşekkürler, organizasyonda tüm varlığı ile Hotel mensuplarına ağırlığını koyan Sayın Bircan Eresin’e, baştan sona gayreti ile yardımlarını esirgemeyen Bircan Eresin Beyin Özel Kalemi Filiz Doğan’a, sekreteri Seyhan Hanıma, Hotelin Yiyecek İçecek Müdürü Mert Beye, Burçin ve Sevda Hanımlara, Foto Star’dan Adil Beye ve harika elemanlarına, Eresin Hotel’in tüm emekçilerine ve Diş Hekimi Cengiz Akgün Beye teşekkürler.

Hoşgeldiniz konuşmasında Süleyman Erguner dostlarına ve bütünleştiği GBİAD topluluğuna hitap eden Dr. Süleyman Erguner, Ney Topluluğu ile sema gösterisi ve eşi Alev Hanımın Türk Sanat Müziği Konseri ile muhteşemdiler.

Mevlana’nın 800 üncü (30 Eylül) Doğum Gününün Kutlamasını da içeren bu muhteşem topluluk üstadlarla, değerli konuklarla, hayırseverlerle, Gazilerle, öğrencilerle bütünleşti.

Hayatın içinde hiçbir şeyin tesadüf olmadığını, iyilik yapmak ve topluma faydalı olmak isteyen yürekli insanların bir gün bir şekilde bir yerde yürek yüreğe, akıl akıla, ruh ruha, fikir fikire birleşebileceklerinin kanıtı oldu.

Sayın Dr. Süleyman Erguner’e, Ney ve Tasavvuf Müziği Topluluğu Mensuplarına, saygıdeğer semazenlere, eşi Alev Erguner’e emekleri için sonsuz başarı ve teşekkürlerimizle, Süleyman Erguner dostlarından iftar yemeğimize teşrif eden değerli Kalp Cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez Hoca’ya ve General Şinasi Paşa’yı tanımaktan çok onur duydum.

Hatıra resimler ve video çekimi yapıldı, iyi temenniler ve gelecek sene geleneksel iftar yemeğinde inşallah buluşmak üzere temennileriyle vedalaşıldı.

Güç Birliğine İlk Adım Derneği
Genel Başkanı
Zeynep Nazan SOYER

Trackback from your site.