GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

04
Oca

SARIKAMIŞ HAREKÂTI’NIN 100’ÜNCÜ YILINI ANIYORUZ

Written by Yusuf SEL. Posted in ANLAMLI GÜNLER

SARIKAMIŞ HAREKÂTI’NIN 100’ÜNCÜ YILINI ANIYORUZ

Sarıkamış Harekâtı’nın 100’üncü yılında tüm Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Birinci Dünya Savaşı’nda Osmanlı ordusu Rus işgali altındaki toprakları geri almak maksadıyla 22 Aralık 1914 tarihinde Sarıkamış Harekâtını başlattı. Ağır kış koşulları altında gerçekleşen harekâtta, binlerce kahraman askerimiz Allahuekber Dağları’nda soğuktan donarak ve hastalıktan şehit oldu. Her vatan evladımız o günlerde vatanımızı, onurumuzu korumak maksadıyla eşsiz bir mücadele timsali olmuşlardır.

100 yıl önce kahraman askerlerimizin gösterdiği fedakârlık ve kahramanlık, birlik ve beraberlik içerisinde vatanımız için verilen mücadelelerin en büyük göstergelerinden biridir. Sarıkamış şehitlerimizden aldığımız feyiz ve ilhamla, ulusça her zaman Güç Birliği yapmalı, beraber ve omuz omuza olmalıyız.

GBİAD olarak Sarıkamış Harekâtı’nın 100’üncü yıl dönümünde tüm Şehitlerimizi ve Gazilerimizi Rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun.

NELER YAPTIK?

Ülkemizde acılı ve hüzünlü günlerin, GBİAD üyelerinden üzüntülü hastalık haberleri, acı haberlerin gelmesi, GAZİ evlatlarımızın sıkıntılı olduğu, ailemizde de hastalık ve yoğun günlerinde yaşandığı ayrıca dernek hesap hareketlerinin burs gönderdiğimiz çocuklarımıza da sıkıntı yaşattığı 2011 yılının son günlerinde YÜCE RABBİM, Sarıkamış’ta toplam 10 GAZİ ve engelli evladımızın evlerinden kolaylıkla çıkamadıklarını akülü ve manuel tekerlekli sandalye ihtiyacı içinde olduklarını öğrenmemize ve çok kıymetli gönüldaşlarımızın da desteği ile İkinci Şehitler diyarı Sarıkamış’a bir iyilik yapmamıza vesile kılmıştı.

Saygılarımızla,
GBİAD Yön.Kur. adına
Zeynep Nazan SOYER
Başkan

Trackback from your site.