GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

29
Eki

ŞEHİT ASTSUBAY TÖRENLE UĞURLANDI

Written by Yusuf SEL. Posted in BAŞSAĞLIĞI

Diyarbakır’da eşi ile birlikte pazar alışverişi yaparken maskeli iki kişinin silahlı saldırısına uğrayarak şehit olan Astsubay Üstçavuş Necdet AYDOĞDU’nun cenazesi, gözyaşları arasında memleketine gönderildi.

Diyarbakır’da dün maskeli 2 kişinin saldırısı sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Astsubay Üstçavuş Nejdet AYDOĞDU’nun (24) naaşı, memleketi Ordu’nun Ünye ilçesinin Pelitliyatak Mahallesi’ne getirildi. Şehidin naaşı, konvoy eşliğinde Türk bayrağı ile süslenen baba ocağına getirilmesi sırasında ailesi ve yakınları gözyaşlarına hakim olamadı.

Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığı’nda görevli Şehit Astsubay Üstçavuş Nejdet AYDOĞDU’nun (25) naaşı, helikopterle getirildiği Ünye Şehir Stadı’nda, protokol ve askeri yetkililer tarafından karşılandı. Şehidin naaşı buradan alınarak cenaze aracıyla baba ocağı Pelitliyatak Mahalllesi’ne getirildi. Cenaze nedeniyle mahallede sokaklar ve evlere Türk bayrağı asıldı.

Şehidin naaşı ile birlikte köye gelen 3 aylık eşi Esra AYDOĞDU ile annesi Selma, kardeşleri Gökhan ve Emrah AYDOĞDU’nun bitkin oldukları gözlendi. Cenazeyi karşılayan yakınları ve vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı. Şehidin naaşının, soğutma özelliği olan cenaze aracında yarına kadar bekletileceği ve cuma vaktinde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği öğrenildi.

Şehidimizin kaybında ağlıyoruz, yüreğimiz acıyor. Türk Ulusu çok acılar çekti, Şehit aileleri acılarını içlerine gömdüler, Ulusun birlik ve beraberliği, bütünlüğü için sabır gösterdiler. Şehidimize ALLAH’tan rahmet niyaz eder, kederli ailesine, silah arkadaşlarına, TSK mensuplarına, milletimize başsağlığı ve sabırlar dileriz.

GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ
Yönetim Kurulu adına
Başkan
Z. Nazan SOYER

Trackback from your site.