GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

14
Nis

ŞEHİTLER HAFTASI 14-20 NİSAN 2015

Written by Yusuf SEL. Posted in ANLAMLI GÜNLER

Bu eser Türk milletinin hürriyet ve bağımsızlık fikrinin ölmez abidesidir. Bu eseri meydana getiren bir milletin evlâdı bir ordunun Başkumandanı olduğumdan daima mesut ve bahtiyarım.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1927

“Ölürsem şehidim, kalırsam gazi” anlayışıyla, en değerli varlığını, canını, vatanı için bir an bile tereddüde düşmeden ortaya koyan kahraman vatan evlatları, vatan size minnettardır.

Yaşadığı bütün olumsuzluklara ve imkânsızlıklara rağmen, son nefesine kadar bu cennet vatan uğruna göğsünü siper eden ve son yıllarda terör sebebiyle kaybettiğimiz evlatlarımız, Allah’a can verip karşılığında cenneti alarak, Peygamberimizin “Eğer en yüksek makam olan Peygamberlik makamında olmasaydım, şehitlik makamının kazandırdığı bu büyük ayrıcalığı defalarca yaşamak isterdim.” diyerek yücelttiği ve teşvik ettiği, dünyada ulaşılabilecek en yüksek rütbeye de erişmiş oldular.

İşte bu idealler uğruna hayatını feda eden insanların en azından yılda bir kez olsun hatırlanması ve bağımsızlığın hiç de kolay kazanılmadığının öğrenilmesi, bu yurdun her karış toprağının şehit kanıyla yoğrulduğunun bilinmesi amacıyla 14 Nisan Günü Şehitler Günü olarak anılmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.”

GBİAD

Zeynep Nazan Soyer
Başkan

Trackback from your site.