GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

21
Ağu

ŞEHİTLERİMİZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Written by Yusuf SEL. Posted in BAŞSAĞLIĞI

Van’ın Saray ilçesinde kurulan hain pusuda açılan ateş sonucu şehit olan 23 yaşındaki teğmenin Tokat’taki baba ocağına acı haber Sabah saatlerinde ulaştı. Acılı baba, “Vatan sağ olsun” dedi.

Türkiye-İran sınır hattında kaçakçılıkla mücadele faaliyeti kapsamında devriye görevi yapan Yamanyurt Hudut Karakol Komutanlığı’na bağlı askeri timin, gece saatlerinde bir grup hain tarafından pusuya düşürülmesi sonucu 23 yaşındaki Teğmen Emre As şehit oldu, bir asker yaralandı. 20 gün önce gittiği yerde şehit düşen teğmenin acı haberi baba ocağına sabah saatlerinde verildi.

Tokat’ın Zile ilçesi Mollayahya Mahallesi’ndeki şehidin evi Türk bayrakları ile süslendi. Zile Kaymakamı Nuri Özder, Zile İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Hüseyin Direk, Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel ile mahalle sakinleri şehit ailesine baş sağlığı ziyaretinde bulundu. Şehidin babası Ömer As, 20 gün önce görev yerine giden oğlundan acı haberi aldığını ifade ederek, “Vatan sağ olsun, ne diyelim. Takdiri ilahi, ömrü bu kadarmış”diye konuştu.

Acılı anne Melehat As, oğlunun fotoğrafına sarılarak gözyaşlarına boğuldu.

Van’ın Saray ilçesinde teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit olan 23 yaşındaki 20 günlük Teğmen Emre As, Tokat’ın Zile ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Lice ilçesine bağlı Yolçatı köyünde bir örgüt üyesine ait heykele el konulması için yapılan operasyona katılan Uzman Çavuş Uğur İnal (27), döndüğü ilçe Jandarma komutanlığında kaza sonucu yaralanmış, helikopterle getirildiği Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesinde ameliyata alınan İnal, kurtarılamamıştı.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde şehit olan uzman çavuş Uğur İnal’ın cenazesi, memleketi Mersin’in Tarsus ilçesinde gözyaşları içinde toprağa verildi.

Şehidin 1,5 yaşındaki kızı babasının naaşına sarılarak son görevini yaptı.

Şehitlerimizin, her birinin kaybında ağlıyoruz, yüreğimiz acıyor. Türk Ulusu çok acılar çekti, Şehit aileleri acılarını içlerine gömdüler, Ulusun birlik ve beraberliği, bütünlüğü için sabır gösterdiler. Fakat herkes net bir biçimde görecektir ki, Ulusumuz kahırdan lütfu bulacaktır. Bir söz vardır, ‘Kadınları ağlatırken dikkatli olun, ALLAH gözyaşlarını sayar’ der. Yüce Allah’ımızın; şehitlerimizin annelerini ağlatanlara karşı cevabı çok ağır olacaktır.

Şehitlerimize ALLAH’tan rahmet niyaz eder, kederli ailelerine, silah arkadaşlarına, TSK mensuplarına, Polis Teşkilatına, milletimize başsağlığı ve sabırlar dileriz. Yaralı Askerlerimize de acil şifalar temenni ederiz.

GBİAD
Başkan
Zeynep Nazan Soyer

Trackback from your site.