GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

31
Ağu

TRT İSTANBUL RADYOSU 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI ÖZEL KONSERİ

Written by Yusuf SEL. Posted in YAZILAR

“Bir sarı fırtına esti Türk’ün toprağında
Yiğitler serini, sevenler yârini verdi uğrunda
Düşmanlar şaşaladı, kazanamadı onun karşısında
Gördüler ki, Sarı Zeybek tek idi, bu koskoca cihanda”
(TRT’den Alıntı)

TRT İstanbul radyosu “30 Ağustos Zafer Bayramı Özel Konseri”ne GBİAD olarak davet edilmenin mutluluğu ile hazırlanırken rahatsızlanmam, bu anlamlı konseri TRT Müzik kanalında canlı olarak evimden izlememe neden oldu.

Şef Zafer Gündoğdu yönetiminde TRT İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği ile Türk Sanat Müziği Ses ve Saz Sanatçıları seçilen eserler ve spiker Kerem Demircioğlu’nun duygulu takdimi davetli olan GBİAD mensuplarını Gazi, Eş ve çocuklarını, Şehit Eş, Evlat ve Kardeşlerini, Muharip Gazileri çok duygulandırdığını ifade ettiler.

Program sonunda Derneklere yapılan çiçek takdimleri ve İstanbul Radyosu Müdürü Cem Temel beyefendi, TSM’nin zarif Müdiresi Gülruy Köşker hanımefendinin ve Şef Zafer Gündoğdu’nun tüm Gazileri sahneye davet etmeleri Derneğimizi temsil eden Kurucu Üyemiz Ağabeyim Pedagog Metin Soyer’i Gazilerimizi ve Mensuplarımızı ziyadesi ile onurlandırmıştır.

Canlı yayından sonra da toplu hatıra fotoğrafları çekilerek program nihayet bulmuştur.

Sonsöz:
Şehitlerimizi hiç unutmadığımızı ve unutmayacağımızı “Yaşayan Şehitler” Gazi evlatlarımızla da bir nebze helalleşmenin ve kendilerine, eşlerine moral vermenin memnuniyeti içerisinde olmanın onurunu daima taşıyacağız.

GBİAD
Yönetim Kur.adına
Başkan
Zeynep Nazan SOYER

VİDEO

FOTOĞRAFLAR

[widgetkit id=13]

Trackback from your site.