GÜÇ BİRLİĞİNE İLK ADIM DERNEĞİ - GBİAD

12
Eki

YÜREKLERİ DAĞLAYAN ACI: 7 ŞEHİT

Written by Yusuf SEL. Posted in BAŞSAĞLIĞI

Kayıp helikopterden kötü haber: 4 şehit

Cengiz Topel Havaalanı’ndan Konya’ya eğitim maksadıyla gitmek üzere havalandıktan kısa süre sonra radarda kaybolan S-70B Sikorsky tipi helikopterin yeri belirlendi. Saat 21.00 sıralarında arama kurtarma ekiplerinin bir bölümünün kaydırıldığı Kartepe’nin kayak merkezi ve otel bölgesinin arka bölümündeki ağaçlarla kaplı olan Karaardıçlı mevkiine helikopterin düştüğü anlaşıldı.

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden yapılan açıklamasında Kartepe İlçesi Balaban Köyü bölgesinde kaza kırıma uğradığı belirtilen helikopter kazası ile ilgili 4 personelin şehit olduğu belirtildi.

Helikopterimizin pilotları Dz.Plt.Bnb. Deniz AKDENİZ ve Dz.Plt.Ütğm. Çağrı CEYHAN ile Rad.Astsb.Kd.Üçvş. Mehmet KARAKAŞOĞLU ve DSA Astsb.Üçvş. Ömer Burak ÖĞÜT şehit olmuşlardır.

Polis otobüsü devrildi: 3 şehit

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Gümüşhane ziyaretinde görevli polis memurlarını taşıyan otobüs dönüş yolunda kaza yaptı. Sivas Valisi kazada 3 polisin şehit olduğunu açıkladı.

Gümüşhane’deki görevlerini tamamladıktan sonra Malatya Emniyet Müdürlüğü’ne giderken Sivas İmranlı ilçesi yakınlarında devrilen otobüste 2 meslektaşıyla birlikte şehit olan polis memurunun Mersin nufusuna kayıtlı Fatih Çevik olduğu belirlendi. Şehit olan diğer polis memurları Beşir Kurt‘un Malatya’nın Hekimhan ilçesine, Emrah Horoz‘un ise Adapazarı nufusuna kayıtlı ve ailesinin Elazığ’da olduğu öğrenildi.

Aynı elim kazada yaralanan emniyet görevlilerinin isimleri:

Murat Güneş, Hikmet Kurt, Kazım Kızılbel, Hüseyin Çapan, Osman Demir, Mehmet Güler, Bekir İnci, Mesut Sezer, Yüksel Kevgi, Ali Seydi Özbay, Mustafa Çılgı, Habib Erdem, Osman Kucur, Mete Demirci, Ömür Çoban, Bilal Gündoğdu, Behçet Kaymaz, Hakan Mendeş, Mustafa Demir, Mehmet Özdiz, Sinan Çetin, Mehmet Oluk(Şoför), Ferhat Bülent Temurtaş, Ahmet Taştan, Arif Altaş, Muhammet Kılıç, Kadir Çetin, Serdar Zeybel, Ahmet Yiğit, Kerim Çibuk, Sebahattin Öztürk, Turan Evin, Kemal Uludağ, Ali İhsan Özgül, Tarkan Latifeci, Ökkeş Türk, Nuh Akdağ, Serkan Üçel, Aydın Savcıoğlu ve Zülküf Altuğ.

Yaralılardan Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne getirilen Mustafa Çılgı ve Hamit Erdem isimli polis memurları yapılan tedavinin ardından taburcu edildiği, diğer yaralıların kentteki çeşitli hastanlerdeki tedavisi sürdüğü bildirildi.

Şehitlerimizin, her birinin kaybında ağlıyoruz, yüreğimiz acıyor. Türk Ulusu çok acılar çekti, Şehit aileleri acılarını içlerine gömdüler, Ulusun birlik ve beraberliği, bütünlüğü için sabır gösterdiler. Fakat herkes net bir biçimde görecektir ki, Ulusumuz kahırdan lütfu bulacaktır.

Şehitlerimize ALLAH’tan rahmet niyaz eder, kederli ailelerine, silah arkadaşlarına, TSK mensuplarına, Polis Teşkilatına, milletimize başsağlığı ve sabırlar dileriz. Yaralı emniyet mensuplarımıza da acil şifalar temenni ederiz.

GBİAD
Yönetim Kur.adına
Başkan
Zeynep Nazan SOYER

Trackback from your site.